Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz chce być jeszcze bardziej przyjazna dla organizacji pozarządowych

Bydgoszcz chce być jeszcze bardziej przyjazna dla organizacji pozarządowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 wrzesień 2015 10:39

Przy ulicy Gdańskiej 5 powstanie w przyszłym roku siedziba Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, która będzie funkcjonować w ramach struktur organizacyjnych Urzędu Miasta. Jednostka swoją działalność rozpocząć ma jednak już wcześniej – 1 stycznia 2016 roku.

Zdaniem zastępcy prezydenta Iwony Waszkiewicz organizacje pozarządowe to doskonały partner dla samorządu w realizacji projektów społecznych. Organizacje te często utrzymują się jednak głównie z własnych składek członkowskich, dlatego ratusz uznał, że warto ułatwić im prowadzenie działalności.

 

W lokalu przy ulicy Gdańskiej 5 powstanie sala konferencyjna oraz sale warsztatowe, z których będą mogły korzystać organizacje NGO. Ta infrastruktura będzie wykorzystywana także do prowadzenia dla przedstawicieli trzeciego sektora szkoleń.

 

Urzędować będzie tam zatrudniany przez miasto ,,asystent NGO”, którego zadaniem będzie pomoc dla bydgoskich organizacji pozarządowych, chociażby w poszukiwaniu funduszy zewnętrznych.

 

Środki europejskie lub z funduszu nordyckiego wymagają często wkładu własnego, co dla wielu stowarzyszeń jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Ratusz planuje sfinansować wkłady własne dla najciekawszych projektów. Ponadto ADM przygotować ma pulę lokali, które będą rozdysponowane na preferencyjnych warunkach dla organizacji pozarządowych.

 

W Bydgoszczy zarejestrowanych jest około 1200 organizacji pozarządowych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu