Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek bawi się z prezydentem Bydgoszczy w ślepą babkę

Marszałek bawi się z prezydentem Bydgoszczy w ślepą babkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 wrzesień 2015 07:58

Wielokrotnie na Portalu Kujawskim podnosiłem wagę jaką dla podziału środków unijnych z RPO będzie miało opracowanie Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej, które przygotowują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Swoich przedstawicieli próbuje do tego zespołu skierować także Bydgoszcz, ale cały czas bezskutecznie.

Powyższe opracowanie zgodnie ze Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych RPO dla naszego województwa, będzie wstępną selekcją projektów drogowych i kolejowych, które będzie można dofinansować ze środków unijnych. Nieujęte w nim szlaki, nie będą zatem spełniać konkursowych wymogów formalnych.

 

Od kilku miesięcy swoich przedstawicieli do tego zespołu próbuje zgłosić prezydent Rafał Bruski. Na zapytanie złożone przez Miasto Bydgoszcz pod koniec lipca, nie ma do dzisiaj odpowiedzi ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Urząd marszałka Całbeckiego odpowiadając na pismo, po prostu zignorował fragmenty związane z ze Spójnością Komunikacyjną Drogową i Kolejową.

 

Prezydent Bruski poinformował nas, że przed tygodniem ponowił na piśmie swoją prośbę, aby w skład tego zespołu weszło czterech pracowników Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Przypomina to jednak trochę grę w ślepą babkę, niż partnerską współpracę pomiędzy samorządami.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu