Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Osiągnęliśmy nasz cel, słabiej wypadła Trzecia Droga, dlatego nie ma II tury

Schreiber: Osiągnęliśmy nasz cel, słabiej wypadła Trzecia Droga, dlatego nie ma II tury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2024 20:03

Od momentu poznania wyników wyborów samorządowych minęło już trochę godzin – zarówno Łukasz Schreiber oraz Joanna Czerska-Thomas uważają, że sytuacja w Radzie Miasta w nowej kadencji będzie zupełnie nowa, gdyż pod odliczeniu mandatów Nowej Lewicy mamy jedynie 9 mandatów Koalicji Obywatelskiej.

- Jak się okazało nie udało się osiągnąć wejścia do drugiej tury, choć cel postawiony osiągnięcia 28-30% zrealizowaliśmy, ale wskutek słabszego niż spodziewany wyniku kandydatki Trzeciej Drogi tej drugiej tury nie ma – ocenia poseł Łukasz Schreiber, który zwycięstwo Rafała Bruskiego już w pierwszej turze dopatruje się w słabszym wyniku Joanny Czerskiej-Thomas - Nasz wynik jest jednym z trzech najlepszych w miastach wojewódzkich, w ogóle w 20 największych miastach Polski, to pokazuje, że w Bydgoszczy udało się osiągnąć coś wyjątkowego – wskazywał Schreiber mając na myśli wyniki komitetów powiązanych z PiS-em.

 

- Perspektywicznie projekt Bydgoskiej Prawicy chcemy kontynuować – nasz klub radnych będzie najmłodszym klubem radnych w tej kadencji ze średnią wieku trochę ponad 40 lat. To są ludzie, którym się chce - zapowiada Schreiber.

 

Przez ostatnie 5,5 roku PiS w Radzie Miasta był właściwie w totalnej opozycji, pytaliśmy czy jest plan na to, aby Bydgoska Prawica miała wpływ na podejmowanie decyzji - Trudno zarzucać opozycji, że nie jest wstanie przegłosowywać czegoś, bo w opozycji jest się bo jest się w mniejszości. Ta sytuacja jest nową sytuacją – jest klub radnych Trzeciej Drogi który ma 3 radnych, jest klub niby z Koalicji, ale wiemy, że 6 z nich jest z Nowej Lewicy. Więc sytuacja jest zupełnie inna.


Ocenę, że sytuacja w Radzie Miasta będzie w nowej kadencji inna wyraża też na Facebook-u Joanna Czerska-Thomas - Ten wynik daje jasny sygnał: mieszkańcy Bydgoszczy poszukują zmiany, nowych rozwiązań i liderów, którzy będą reprezentować ich interesy – napisała była kandydatka na prezydenta - Wielobarwność składu Rady Miasta obrazuje bogactwo demokracji lokalnej. To sytuacja, w której każda frakcja musi szukać wspólnego języka, kompromisów i rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Współpraca pomiędzy różnymi ugrupowaniami stanie się kluczowa dla skutecznego funkcjonowania rady i realizacji potrzeb miasta. W najbliższych latach Bydgoszcz stanie przed wieloma wyzwaniami. Ważne będzie budowanie spójnej wizji rozwoju miasta, dbanie o rozwój infrastruktury, edukację, kulturę oraz wspieranie przedsiębiorczości. Niezależnie od politycznych podziałów, wszyscy radni mają wspólny cel: budowanie lepszej przyszłości dla Bydgoszczy i jej mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu