Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnie akordy kampanii wyborczej w Bydgoszczy

Ostatnie akordy kampanii wyborczej w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 kwiecień 2024 18:17

Do zakończenia kampanii wyborczej zostało mniej niż sześć godzin – ostatnie godziny to po stronie głównych bydgoskich komitetów wyborczych podsumowania. Bydgoska Prawica zaprezentowała ,,Plan Schreibera”, Trzecia Droga przypomniała najważniejsze założenia, a Rafała Bruskiego przyjechał poprzeć poseł Dariusz Joński.

W piątek Sąd Apelacyjny w Gdańsku rozpatrzył też odwołanie Bydgoskiej Prawicy do procesu w trybie wyborczym jaki ten komitet wytoczył prezydentowi Rafałowi Bruskiemu. Podobnie jak w środę Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, gdańska apelacja odrzuciła pozew komitetu Łukasza Schreibera.

 

- Wizualizujemy dla Państwa mapę inwestycji, bo to inwestycje są rzeczą, która napędza dobrze zorganizowane miasto – mówił na konferencji prasowej Bydgoskiej Prawicy radny Paweł Bokiej prezentując mapę z 34 deklaracjami komitetu nazwanymi ,,Planem Schreibera”. Pojawia się na niej m.in. darmowa komunikacja miejska w 2014 roku, Bydgoska Kolej Miejska, rozbudowa stadionów Polonii i Zawiszy, czy budowa tramwaju na Błonie – Te zwizualizowane pomysły pokazują jak nasz pomysł na Bydgoszcz wygląda. Nigdy nie usłyszeliśmy w zasadzie od nikogo, że których z tych pomysłów jest zły, nierozsądny. Jedynie słyszeliśmy od głównego naszego kontrkandydata, że się nie da.

 


 

- Idzie nowe na terenach zielonych, zadbamy nie tylko o Myślęcinek ten nasz największy park – mówiła kandydata na prezydenta Joanna Czerska-Thomas, która powtórzyła w zasadzie to co mówiła na wcześniejszych konferencjach prasowych. Za istotny problem uznała wyludnianie się Bydgoszczy – Zdecydowaliśmy się kandydować z list Trzeciej Drogi i wesprzeć kandydatkę na prezydenta Joannę Czerską-Thomas, bo zależy nam na tym mieście – mówił Adam Hoffman, w imieniu kandydatów lewicowego Razem, którzy idą do Rady Miasta z Trzecią Drogą.

 

 

- Rząd Donalda Tuska odblokował 600 mld zł, które były zablokowane przez PiS i te pieniądze z KPO i Funduszu Spójności będą wydawane przez samorządowców. Te wybory z 7 kwietnia są o tym, kto te pieniądze i w jaki sposób będzie wydawał – mówił poseł Dariusz Joński, znany z kontroli poselskich za czasów, gdy był w opozycji. Joński w Bydgoszczy poparł Rafała Bruskiego. Prezydent Bydgoszczy z kolei mówił – To są wybory o nas, jaka będzie Bydgoszcz, jaką ją chcemy, jakim ludziom chcemy zaufać – a więc takim, co coś chcą dla miasta zrobić.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu