Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber wystartuje na prezydenta: Chce dać bydgoszczanom realną alternatywę

Schreiber wystartuje na prezydenta: Chce dać bydgoszczanom realną alternatywę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 luty 2024 15:37

- Bydgoszcz jest miastem niewykorzystanych szans, ale jednocześnie piękną szansą i piękną nadzieją – powiedział poseł Łukasz Schreiber, który jako pierwszy ogłosił, że będzie kandydował na funkcję prezydenta Bydgoszczy. Jego kandydaturę ogłosił europoseł Kosma Złotowski w obecności osób, które wyraziły poparcie dla jego kandydatury.

- Ponad 50% mieszkańców Bydgoszczy, nawet w sondażu zleconym przez bydgoski ratusz mówi, że chcemy zmiany. To mówią bydgoszczanie. Bydgoszczanie patrzą i obserwują co się dzieje i jakby to powiedzieć – trudno być pod wieloma względami zachwyconym. Bydgoszcz stoi w rozwoju i stoi w korkach – mówił poseł Łukasz Schreiber - Bydgoska komunikacja to powód raczej do kpin niż do jakiegokolwiek triumfu, bydgoskie inwestycje to przykład tego jak nie budować i jak nie planować. To wszystko składania się i wiele więcej, że zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

 

Zdaniem Schreibera konieczna jest zmiana mentalności w zarządzaniu miastem - Musimy skończyć z takim niedasizmem – nie da się, nie można, ten nam nie pomógł ,Toruń przeszkodził, a ten poseł, a tamten minister, a rząd to, a jakiś inwestor tamto. Skończmy z tym, musimy mieć dumę z naszego miasta. Musimy mieć też świadomość naszej siły, naszej energii.


Kandydat ocenił, że po 13 latach rządów Rafała Bruskiego Bydgoszcz nie ma żadnej marki, bo nie jest nią ani sport, bowiem w ostatnich latach ranga organizowanych nad Brdą wydarzeń spadła, a w rywalizacji zespołowej jest znacznie mniej sukcesów, ale też nie wyróżniamy się kulturą.

 

W kolejnych tygodniach Schreiber zamierza prezentować swoje propozycje programowe. Pierwsza tura wyborów prezydenckich w Bydgoszczy odbędzie się 7 kwietnia, jeżeli nie przyniesie ona rozstrzygnięcia, to 21 kwietnia odbędzie się druga tura.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

  9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

 • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

  Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu