Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSąd nie uznaje Eryka Hełminiaka jako likwidatora Radia PiK. Są wątpliwości co do samego faktu likwidacji

Sąd nie uznaje Eryka Hełminiaka jako likwidatora Radia PiK. Są wątpliwości co do samego faktu likwidacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 luty 2024 23:27

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako likwidatora Radia PiK pod koniec stycznia wskazało w komunikacie dziennikarza Eryka Hełminiaka. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nie wpisał jednak do tej pory Hełminiaka jako likwidatora, według wpisu KRS likwidatorem Radia jest Paweł Kusak, jednocześnie Joanna Kuligowska-Roszak jest prezesem radia. W tej sytuacji pytanie – kto rządzi Radiem PiK? Jest bardzo aktualne.

 

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wpisem z 18 stycznia uznał, że Radio PiK jest w stanie likwidacji – na wniosek właściciela, czyli Skarbu Państwa. Sąd jako likwidatora, zgodnie ze wcześniejszym wnioskiem resortu kultury wpisał Pawła Kusaka. Sąd nie zgodził już jednak na odwołanie z funkcji prezes Joanny Kuligowskiej-Roszak. Mamy zatem sytuację formalnie taką, że Radio PiK ma zarówno prezes i likwidatora. W uzasadnieniu do stanowiska z 18 stycznia sąd stwierdził, że uprawnienia prezes są większe niż likwidatora, który powinien skupiać się jedynie do kwestii likwidacyjnych.

 

Kilka dni później – 23 stycznia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, że nowym likwidatorem jest pracownik Radia Eryk Hełminiak, którego zgłoszono do wpisu do KRS. 2 lutego Sąd Rejonowy zawiesił postępowanie o wpis Hełminiaka i wykreślenie Kusaka, zatem formalnie Hełminiak nie jest uznanym przez sąd likwidatorem. Ma to związek z faktem, że od orzeczenia z 18 stycznia wpłynęło odwołanie, dlatego sąd mając wątpliwość czy faktycznie można uznać, że Radio PiK jest w likwidacji, zawiesił postępowanie o wpis Hełminiaka, do czasu rozstszygnięcia tamtej kwestii.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

  9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

 • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

  Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu