Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonferencja o roli nauki Kościoła w funkcjonowaniu związków zawodowych na 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

Konferencja o roli nauki Kościoła w funkcjonowaniu związków zawodowych na 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 wrzesień 2022 00:57

Pod koniec sierpnia przypadła 42. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, tegoroczne bydgoskie obchody są nieco inne niż do tej pory, punktem kulminacyjnym będzie konferencja pt. ,,Związki Zawodowe a społeczna nauka Kościoła – teoria i praktyka”. Wydarzenie będziemy transmitować na żywo na Portalu Kujawskim.

NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego organizuje tę konferencję wraz z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Rozpocznie się ona o godzinie 12.

 

Program:
12.00 Otwarcie Konferencji

12.05 Okolicznościowe wystąpienia

12.35 dr. Przemysław Wójtowicz (IPN) – „Zarys rozwoju Katolickiej Nauki Społecznej”

13.00 Panel dyskusyjny – „Katolicka Nauka Społeczna w rzeczywistości PRL”

14.00 Zakończenie Konferencji

 

Konferencja odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu