Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy PSL wesprze UMK w konsolidacji bydgoskich szpitali?

Czy PSL wesprze UMK w konsolidacji bydgoskich szpitali?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 09 wrzesień 2022 14:57

Niemal cała bydgoska klasa polityczna mówi jednym głosem sprzeciwu wobec konsolidacji szpitali Jurasza i Biziela, do której dąży rektor UMK. Ten głos wspierają także związki zawodowe, organizacje pracodawców, czy nawet Sejmik Województwa. Niejednoznaczne w tej sprawie jest już jednak Polskie Stronnictwo Ludowe.

PSL w Bydgoszczy nie odgrywa politycznie właściwie żadnej roli, w wyborach samorządowych uzyskując poparcie marginalne. Wczoraj poseł tej partii Dariusz Kurzawa pochwalił się na Facebook-u spotkaniem z rektorem UMK z dość jednoznacznym komentarzem - Nie taki Toruń straszny jak go w Bydgoszczy malują.

 

Zdjęcie uśmiechniętego posła z rektorem Sokalą daje do zrozumienia, że dla parlamentarzysty bliższe jest stanowisko UMK niż bydgoskiego samorządu. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że krytycznie konsolidację szpitali ocenił cały Sejmik Województwa, także radni PSL-u.

 

Graf: Facebook

 

Pod wpisem Kurzawy pojawił się komentarz radnego Romana Jasiakiewicza, który był inicjatorem stanowiska Sejmiku Województwa - Twoja radość ze spotkania z Panem Rektorem nie jest naszą radością.

 

Trzeba pamiętać, że rektor Sokala pomimo próśb radnych Rady Miasta Bydgoszczy o wyjaśnienia, unika spotkania z bydgoskim samorządem.

 

Poseł Piotr Król z PiS z kolei skomentował wpis parlamentarzysty PSL-u w następujący sposób: Polecam ten bezczelny wywiad a szczególnie zdanie:

„My proponujemy tę prostszą, czyli formalną likwidację jednego ze szpitali jako odrębnej jednostki i włączenie jego w struktury drugiego szpitala.” Ósme pod względem wielkości miasto w Polsce ma mieć jeden SOR.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu