Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzy firmy zainteresowane rewitalizacją bulwarów nad Brdą, ale ich oferty przekraczają budżet

Trzy firmy zainteresowane rewitalizacją bulwarów nad Brdą, ale ich oferty przekraczają budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 marzec 2022 00:27
Trzy firmy zainteresowane rewitalizacją bulwarów nad Brdą, ale ich oferty przekraczają budżet Fot: Paweł Zielke

Jak wskazali w konsultacjach społecznych bydgoszczanie rewitalizacja bulwarów i terenów nad wodą powinny być priorytetem inwestycyjnym. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na rewitalizację odcinka bulwarów nad Brdą od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej, po północnej stronie (fragment nabrzeża Leona Janty-Połczyńskiego). Kilka dni temu miało miejsce otwarcie ofert w tym przetargu.

 

Trzy złożone oferty są cenowo dość zbliżone, bowiem jest to od blisko 8,4 mln zł do nieco ponad 9,3 mln zł. Budżet Miasta Bydgoszczy to jednak niespełna 5,6 mln zł. Jeżeli ten przetarg ma być rozstrzygnięty wyborem wykonawcy, wówczas konieczne będzie zwiększenie budżetu.

 

Rewitalizacja bulwarów wspierana przez rząd

O wsparcie zadań związanych z rewitalizacją władze Bydgoszczy aplikowały do rządowego funduszu Polski Ład. Uzyskano około 35 mln zł dofinansowania. Uzyskane dofinansowanie sprawie, że tę inwestycje należy traktować priorytetowo, aby środki nie przepadły. Kwota 35 mln zł dotyczy jednak zadań rewitalizacyjnych aż do Mostu Kazimierza Wielkiego, wspomniany przetarg dotyczy zatem niewielkiego fragmentu.

 

Ogłoszenie przetargu na ten fragment związane jest z faktem, że ratusz posiada dla niego gotową dokumentację projektową. Zapewne wkrótce pojawi się też przetarg na odcinek od dworca PKS do Mostu Pomorskiego (okolice Słonecznego Młyna), na który też opracowano już dokumentację.

 

Trudny okres w branży budowlanej

Wyższe oferty niż się spodziewaną wynikać mogą z trudnej sytuacji na rynku budowlanym, gdzie z powodu inflacji ceny materiałów budowlanych potrafią jednego dnia kilka razy zdrożeć, do tego dochodzi powrót wielu ukraińskich pracowników do swojego kraju na wojnę. Z tego też powodu ryzyka dla branży budowlanej wzrastają, co przekłada się na wzrost cen usług.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu