Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObwodnica Bydgoszczy: Internauta doprowadził do usunięcia wprowadzających w błąd odblasków

Obwodnica Bydgoszczy: Internauta doprowadził do usunięcia wprowadzających w błąd odblasków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 styczeń 2022 06:56
Obwodnica Bydgoszczy: Internauta doprowadził do usunięcia wprowadzających w błąd odblasków YouTube / Usuń Znak

Północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 oddana została do użytku pod koniec 2020 roku. Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do węzła Bydgoszcz Zachód (Osowa Góra) to wspólny odcinek z drogą ekspresową S-10. Internauta wiosną 2021 roku zauważył, że kierowca jadący tym odcinkiem w pewnym momencie zauważa odblaski, które mogą sugerować potrzebę zmiany pasa na prawy, z uwagi na zwężenie ruchu.

Swoją obserwacją autor kanału ,,Usuń Znak” dzieli się na YouTube, pokazując nagrania z przejazdu. W przeszłości – przed oddaniem całego odcinka S-5/S-10 – lewy pas był wyłączony z ruchu, stąd też faktycznie miało miejsce zwężenie. Wynika z tego, że po prostu zapomniano usunąć odblasków, bowiem sugestia zwężenia rzucała się w oczy głównie jadąc po zmierzchu. Mogło to wywoływać pewną konsternację u kierujących, czego skutkiem mogło być niebezpieczne zdarzenie.

 

Autor kanału ,,Usuń Znak” pochwalił się, że zwrócił się do GDDKiA z prośbą u usunięcie odblasków. Po kilku tygodniach problem miał zostać rozwiązany. Materiał na YouTube o tym problemie i podjętej interwencji ukazał się kilka dni temu.

 

Do obejrzenia:

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu