Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd poniedziałku Mostową nie pojedziemy

Od poniedziałku Mostową nie pojedziemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 listopad 2021 12:27
Od poniedziałku Mostową nie pojedziemy Fot: UMB

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się już 20 listopada – do tego czasu jeszcze chwila, ale już teraz trwają przygotowania, dlatego od poniedziałku 8 listopada, właściwie do pierwszych dni stycznia dojdzie do reorganizacji ruchu w centrum Bydgoszczy.

 

W poniedziałek z ruchu wyłączone zostaną ulice Mostowa i Grodzka (od Podwale). Z ruchu wyłączony zostanie także Plac Teatralny. Za powyższymi zmianami pójdzie też wyłączenie z puli parkingowej miejsc przy Mostowej. Wyjątkiem będą dostawy do lokali gastronomicznych, ale tylko w wyznaczonych godzinach.

 

Podobnie jak to było przed dwoma laty Jarmark Bożonarodzeniowy będzie się odbywał na Moście Starofarnym, gdzie rozstawione będą domki handlowe. Na Placu Teatralnym przewidziane są natomiast inne atrakcje.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu