Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBezrobocie w Bydgoszczy wraca do historycznie niskiego

Bezrobocie w Bydgoszczy wraca do historycznie niskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 listopad 2021 07:39

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy oscyluje w okolicach 3% - pod koniec października bez pracy zarejestrowanych było w Bydgoszczy 4,6 tys. osób, to niewiele więcej (mniej niż 50) niż w marcu 2020, gdy rozpoczęła się pandemia, która wywołała pewne perturbacje na rynku pracy.

Październik przyniósł spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o kolejne 339. W stosunku do końcówki października 2020 roku mamy o ponad 1,1 tys. mniej zarejestrowanych bezrobotnych.

 

Bezrobocie w okolicach 3% to przede wszystkim problem dla pracodawców w znalezieniu pracownika.

 

W powiecie grodzkim bydgoskim bez pracy było na dzień 31 października niecałe 1,9 tys. osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego to ponad 62,3 tys. - w październiku ubyło blisko 8 tys. bezrobotnych.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu