Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dostanie 25 mln zł z Unii Europejskiej na nowoczesne tramwaje

Bydgoszcz dostanie 25 mln zł z Unii Europejskiej na nowoczesne tramwaje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 listopad 2021 14:51
Bydgoszcz dostanie 25 mln zł z Unii Europejskiej na nowoczesne tramwaje Fot: Bartosz Bieliński

Rano w Bydgoszczy gościł minister funduszy i polityki regionalnej, aby ponarzekać na to, że Bydgoszcz jest zakorkowana i zapowiedzieć przyznanie 25 mln zł dla Bydgoszczy na zakup kolejnych nowoczesnych tramwajów. Niespecjalnie już jednak podkreślał, że dzieli środki nie rządowe, ale unijne. Po tym spotkaniu minister Buda, wraz z ministrem Łukaszem Schreiberem odwiedzili prezydenta Rafała Bruskiego.


Zanim to jednak nastąpiło minister Buda nie szczędził dalszych złośliwości włodarzowi Bydgoszczy, opowiadając, że przed tygodniem Bydgoszcz nie otrzymała z Polskiego Ładu dofinansowania na tramwaje, bowiem źle przygotowała wniosek i że przy okazji wizyty w ratuszu udzieli odpowiednich lekcji.

 

Co się działo w ratuszu nie wiemy, bowiem to były już rozmowy bez kamer. A gdy nie ma kamer, jak uczy polityczna praktyka, często łatwiej się dogadać.

 

Po tym spotkaniu swoja konferencję zorganizował prezydent Rafał Bruski, który zripostował zarzuty, że odrzucony wniosek był błędny szczegółowo to tłumacząc oraz podziękował za te 25 mln zł na tramwaje, ale Unii Europejskiej - Dziękujemy Unii Europejskiej, że owe 25 mln zł zostaną w Bydgoszczy

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspomniane 25 mln zł przekazało z niewykorzystanej jeszcze rezerwy środków z perspektywy finansowej 2014-2020, która powoli dobiega końca (rozliczenie jest nieco dłuższe niż 2020 rok).

 

Do Bydgoszczy trafi zatem 25 mln zł – wydaje się, że tak lakoniczny komunikat mówi wszystko, ale klasa polityczna jak zwykle postanowiła wszystko pokomplikować, przy okazji stwarzając sobie i swoim sympatykom okazję do wzajemnych przytyków.

 

Ile za te pieniądze uda się kupić tramwajów wyjdzie z przetargu, ale patrząc na stawki rynkowe będą to około trzy pojazdy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

Wiadomości z regionu