Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGowin w Bydgoszczy: Polski Ład przełoży się na większą drożyznę

Gowin w Bydgoszczy: Polski Ład przełoży się na większą drożyznę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 wrzesień 2021 17:12

W tym tygodniu parlament ma się zająć pierwszymi ustawami z tzw. Nowego Ładu. Przeciwko temu rozwiązaniu głosować będą posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, jeszcze do niedawna wicepremiera w rządzie. Gowin o zagrożenia jakie niesie Polski Ład mówił dzisiaj przed bydgoskim ratuszem.

- To jest 700 stron wydrukowanych drobnym maczkiem, nowych przepisów, które od 1 stycznia będą obowiązywały nas wszystkich, a zwłaszcza polskich przedsiębiorców. Ten tryb pracy nad rewolucyjnymi zmianami przepisów podatkowych jest skrajnie szkodliwy dla polskiej gospodarki, jest też całkowicie sprzeczny ze Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju, który cała Zjednoczona Prawica przyjęła w poprzedniej kadencji – mówił Jarosław Gowin, wskazując na skomplikowanie przepisów, co utrudni życie przedsiębiorcom.

 

Za jeszcze większe zagrożenie Gowin uważa jednak podwyżkę podatków dla biznesu - W pierwotnych propozycjach rząd przewidywał 50% wzrost podatków, po protestach przedsiębiorców i sprzeciwie Porozumienia zmniejszono ten drastyczny wzrost, ale nadal do wysokiego poziomu 30%.

 

Zdaniem byłego wicepremiera skutkami tego będą zwolnienia pracowników, likwidacja firm, ale też wzrost cen produktów - To będzie najbardziej oczywisty efekt Nowego Ładu. Polski Ład będzie źródłem kolejnego wzrostu tak już wysokiej drożyzny.


Towarzyszący Jarosławowi Gowinowi w tej konferencji inowrocławski radny Dobromir Szymański wskazał z kolei na uderzenie Nowego Ładu w budżety samorządów, co ograniczy inwestycje w miastach - Polski Ład również bardzo mocno uderza w samorządy – wyjaśnił Szymański - Bydgoszcz straci na Polskim Ładzie 141 mln zł rocznie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu