Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzczepienia w Bydgoszczy już raczej symboliczne

Szczepienia w Bydgoszczy już raczej symboliczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 sierpień 2021 00:43
Szczepienia w Bydgoszczy już raczej symboliczne Fot: gov.pl

W ostatnim tygodniu (poniedziałek 2 sierpnia – niedziela 9 sierpnia) w Bydgoszczy przeprowadzono 5,6 tys. szczepień, to już tylko ułamek okresu, w którym szczepiono znacznie ponad 20 tys. osób tygodniowo. Jeszcze w połowie lipca mieliśmy wskaźnik ponad 17 tys. szczepień tygodniowo, co wynikało z tego, że po drugą dawkę zgłaszały się osoby zaszczepione w czerwcu.

W Bydgoszczy jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – zaszczepilo się już w pełni 54,6% populacji oraz ponad 56% częściowo, czyli pierwszą dawką. Jest to jeden z najlepszych wyników w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie nie mamy nawet połowy populacji zaszczepionej częściowo, a liczba zaszczepionych w pełni nie przekroczyła nawet 43%. Wyszczepialność na poziomie 54,6% to w porówaniu z tymi danymi dobry wynik, ale wciąż za mało, aby skutecznie chronić populację przeciwko skukom COVID-19, w tym obciążeniem szpitali.

 

Wczoraj w naszej publikacji zuaważyliśmy, że efekty znacznie wyższej wyszczepialności w Bydgoszczy widać chociażby w tym, że w skali województwa z tygodnia na tydzień notujemy wzrosty nowych zakażeń, póki co niewielkie, ale tendencja jest wzrostowa. Tymczasem w Bydgoszczy mamy spadek.

 

Wyszczepialność w Bydgoszczy w ostatnim okresie:

2-9 sierpnia – ponad 5,6 tys. - w skali województwa ponad 30 tys.
26 lipca – 1 sierpnia – ponad 7,7 tys. szczepien – w skali województwa ok. 45 tys.
19-25 lipca – ponad 10,3 tys. szczepień – w skali wojewodztwa ponad 60 tys.

12-18 lipca – ponad 17,3 tys. szczepień.

 

Ratusz w ostatnich tygodniach za środki pozyskane od rządu na promocję szczepień organizował plenerowe akcje szczepienia ,,bez skierowania" jednodawkową szczepionką oferującą pełna odporność. Te akcje pozwoliły zwiększyć liczbę szczepionych o kilkasetek tygodniowo.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu