Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy wkrótce powalczymy o rowerową stolicę Europy? Jest taki zamiar międzynarodowy

Czy wkrótce powalczymy o rowerową stolicę Europy? Jest taki zamiar międzynarodowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 czerwiec 2021 13:51
Czy wkrótce powalczymy o rowerową stolicę Europy? Jest taki zamiar międzynarodowy Fot: Bogusław Białas

We wtorek 1 czerwca ruszyła III edycja rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, na chwilę obecną bierze w niej ponad 50 miast. Bydgoszcz będąca pomysłodawcom oraz operatorem informatycznym zabawy startuje jako Metropolia Bydgoszcz. Poprzednie dwie edycja wygrała Nowa Sól.

Udział w zabawie jest prosty – na nasze urządzenie mobilne musimy pobrać bezpłatną aplikację ,,Aktywne Miasta”, później wpisać się do drużyny Metropolii Bydgoszcz, możemy także wybrać podgrupę np. zakład pracy lub szkołę, a potem wystarczy już tylko wsiąść na rower i kręcić kilometry. Po 5 dniach rywalizacji prowadzi Nowa Sól, przed Białą Podlaską. Metropolia Bydgoszcz jest 9. Rywalizacja potrwa do końca czerwca.

 

Genezą tej promującej korzystanie z rowerów zabawy był europejski projekt European Cycling Challenge, w którym Bydgoszcz w przeszłości startowała. Włosi zrezygnowali jednak z kontynuowania pustki, którą w Polsce wypełniła Bydgoszcz Rowerową Stolicą Polski.

 

Prezydent Rafał Bruski w rozmowie z Tomaszem Siekielskim w audycji ,,Onet Rano” przyznał, że są plany na przyszłościową ekspansję międzynarodową - Zaprosimy miasta spoza naszego kraju – zapowiedział. Ekspansja jest jednak stopniowa, aby nie rzucić się od razu na głęboką wodę, czego mogłyby nie wytrzymać serwery.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu