Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia

Mieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 kwiecień 2021 00:14
Mieszkańcy: 10 lat temu mieliśmy niższą świadomość w zakresie wpływu drzew na komfort życia OpenStreetMaps

Do prezydenta Bydgoszczy wpłynęła ciekawa petycja od mieszkańców Miedzynia – domagają się oni od prezydenta zachowania lasu przy ulicy Wiśniowej oraz utworzenie przy tej ulicy parku leśnego. Zgodnie z planem przestrzennym uchwalonym kilka lat temu przewidziano w tym miejscu zabudowę.

 

Autorzy petycji przyznają, że dopiero w ostatnich latach zaczęliśmy dostrzegać jak ważna jest zieleń – Ponad 10 lat temu, gdy konsultowano zapisy obecnie obowiązującego planu, mieszkańcy mieli o wiele niższą świadomość w zakresie wpływu drzew i zieleni na komfort życia w mieście, a także o zagrożeniach, które niesie ze sobą smog – czytamy w petycji dość ciekawą autorefleksję obywatelską – Obecnie, naukowe fakty w tym zakresie są szeroko znane, stąd też większa świadomość społeczna w tym zakresie.

 

Mieszkańcy liczą na zmianę zapisów planu miejscowego, a przede wszystkim na zachowanie gruntów w miejskim zasobie, aby w przyszłości można w tym miejscu utworzyć park leśny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

  Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

  Etykiety: kolej
 • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

  We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu