Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki

W Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 sierpień 2020 19:24
W Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki Fot: Bogusław Białas

W sobotę 1 sierpnia przypadła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – o godzinie 17:00 na chwilę w chwili zadumy stanęła cała Polska. W Bydgoszczy oficjalne uroczyści tradycyjnie odbyły się na Osiedlu Leśnym, dość ciekawie było natomiast w centrum miasta.

 

Na Starym Rynku odbyły się uroczystości w ramach akcji ,,Bydgoszcz pamięta” - postawiono barykadę, której pilnowali rekonstruktorzy z mundurach z epoki. Doszło nawet do inscenizacji walk. Ważną częścią tego widowiska było również śpiewanie i granie na instrumentach pieśni powstańczych. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem obecnych na Starym Rynku przechodniów którzy robili sobie zdjęcia.

 

Można było podziwiać ,,Bydgoskie Klasyki' z różnych epok, przyozdobione w biało-czerwone flagi . Około godziny 17 wyruszyły one wraz z motocyklami ulicą Mostową robiąc hałas, potęgując efekt syren alarmowych, przypominających, że dokładnie 64 lata wcześniej wybuchło Powstanie Warszawskie.

 

 

 

W nocy przed rocznicą bydgoscy harcerze przyozdobili pomniki biało-czerwonymi szarfami.

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu