Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wybudza się z lockdownu

Bydgoszcz wybudza się z lockdownu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 maj 2020 00:13

W okresie marcowo-kwietniowym z powodu epidemii COVID-19 Bydgoszcz jakby zamarła. Ludzie pojawiali się na ulicach, ale w obrębie Starego Miasta były to pojedyncze osoby. Maj przyniósł znacznie więcej słońca, a także z kolejnymi etapami znoszenia restrykcji antyepidemicznymi w centrum Bydgoszczy powróciło nieco życia.

Obecnie na Starym Rynku, Mostowej, czy ulicy Długiej można spotkać znacznie więcej osób niż jeszcze przed miesiącem. Szczególnie widoczni są rowerzyści, którzy w dużej mierze przemieszczają się nad Brdą. Treningi wznowili również kajakarze i wioślarze (na razie w pojedynczych łodziach), którzy nadali życia również Brdzie.

 

To co prawda nie jest ta sama Bydgoszcz co w maju ubiegłego roku, brakuje nam chociażby ogródków gastronomicznych, czy właściwie całej gastronomii która nadawała dodatkowego życia. Brakuje w końcu też turystów. Widać jednak, że miasto w lockdownu się już powoli wybudza co niesie w sobie pewną nadzieję, że wkrótce będzie lepiej.

 

Od poniedziałku będzie mogła się otworzyć gastronomia, będą mogły powrócić również ogródki gastronomiczne, przez co za tydzień zobaczymy, że Bydgoszcz ożyła jeszcze bardziej.

 

Do pełnego przebudzenia jeszcze długa droga, bowiem na razie się nie zanosi, abyśmy doświadczyli chociażby koncertów w ramach Rzeki Muzyki.

 


Lockdown – z angielskiego oznacza blokadę, jest to pojęcie stosowane chociażby w więziennictwie, gdzie procedura lockodownu oznacza całkowitą blokadę miejsca. Na własnej skórze przyszło nam doświadczyć lockdownu w wymiarze epidemicznym, który opierał się o blokadę kontaktów między ludzkich do minimum.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu