Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wybudza się z lockdownu

Bydgoszcz wybudza się z lockdownu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 maj 2020 00:13

W okresie marcowo-kwietniowym z powodu epidemii COVID-19 Bydgoszcz jakby zamarła. Ludzie pojawiali się na ulicach, ale w obrębie Starego Miasta były to pojedyncze osoby. Maj przyniósł znacznie więcej słońca, a także z kolejnymi etapami znoszenia restrykcji antyepidemicznymi w centrum Bydgoszczy powróciło nieco życia.

Obecnie na Starym Rynku, Mostowej, czy ulicy Długiej można spotkać znacznie więcej osób niż jeszcze przed miesiącem. Szczególnie widoczni są rowerzyści, którzy w dużej mierze przemieszczają się nad Brdą. Treningi wznowili również kajakarze i wioślarze (na razie w pojedynczych łodziach), którzy nadali życia również Brdzie.

 

To co prawda nie jest ta sama Bydgoszcz co w maju ubiegłego roku, brakuje nam chociażby ogródków gastronomicznych, czy właściwie całej gastronomii która nadawała dodatkowego życia. Brakuje w końcu też turystów. Widać jednak, że miasto w lockdownu się już powoli wybudza co niesie w sobie pewną nadzieję, że wkrótce będzie lepiej.

 

Od poniedziałku będzie mogła się otworzyć gastronomia, będą mogły powrócić również ogródki gastronomiczne, przez co za tydzień zobaczymy, że Bydgoszcz ożyła jeszcze bardziej.

 

Do pełnego przebudzenia jeszcze długa droga, bowiem na razie się nie zanosi, abyśmy doświadczyli chociażby koncertów w ramach Rzeki Muzyki.

 


Lockdown – z angielskiego oznacza blokadę, jest to pojęcie stosowane chociażby w więziennictwie, gdzie procedura lockodownu oznacza całkowitą blokadę miejsca. Na własnej skórze przyszło nam doświadczyć lockdownu w wymiarze epidemicznym, który opierał się o blokadę kontaktów między ludzkich do minimum.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu