Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWzrost liczby pasażerów prawie o jedną czwartą w 2018 roku

Wzrost liczby pasażerów prawie o jedną czwartą w 2018 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:19

Po dość słabym 2017 roku dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, przyszedł bardzo dobry 2018 rok, w którym pierwszy raz w historii udało się przekroczyć granicę 400 tys. obsłużonych pasażerów. Pozostaje trzymać kciuki za rozpoczęty 2019 rok i lata kolejne, bowiem znacznie do przodu poszły też inne polskie lotniska.

Dokładnie w 2018 roku obsłużono 413.245 pasażerów, co w stosunku do 2017 roku daje wzrost o 24,7%. Grudzień to miesiąc, w którym obsłużono 30 tys. pasażerów, co daje wzrost o 17,4%.

 

- Rok 2018 był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Oddaliśmy pasażerom nowe powierzchnie w terminalu, co zdecydowanie poprawiło jakość obsługi, odprawy, wzrósł poziom bezpieczeństwa. Uruchomione zostały cztery nowe kierunki: dwa rejsowe i dwa wakacyjne. Celem jest dalszy rozwój lotniska, zarówno w obszarze poszerzania siatki połączeń, ale także inwestycji, które umożliwią sprawniejsze obsługiwanie pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W zakończony roku można było zauważyć przede wszystkim wzrost ekspansji w kierunku ukraińskim. Do cieszących się popularnością lotów do Lwowa, PLL LOT postanowił uruchomić połączenie ze stolicą Kijowem. Kilka miesięcy temu kolejne połączenie z Kijowej uruchomiły linie lotnicze RyanAir. W listopadzie zostały natomiast zawieszone loty do Glasgow, które wznowione będą od kwietnia bieżącego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu