Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWOŚP w Bydgoszczy zagra przed Torbydem

WOŚP w Bydgoszczy zagra przed Torbydem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:07
WOŚP w Bydgoszczy zagra przed Torbydem Fot: WOŚP

W niedzielę odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane będą pieniądze na doposażenie w sprzęt medycznych specjalistycznych szpitali dziecięcych. Głównym miejscem tegorocznego Finału w Bydgoszczy będzie teren przed Torbydem, gdzie odbywać będzie się koncert.

 

- Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – wyjaśnia Lidia Niedźwiecka-Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji. Finał można powiedzieć dla Bydgoszczy istotny, bowiem w mieście działa specjalistyczny szpital dziecięcy, który ma dużą szansę zostać beneficjentem Finału WOŚP.

 

Przed Torbydem orkiestrowe granie rozpocznie się o godzinie 12:00, tradycyjnie o godzinie 20:00 odbędzie się Światełko do nieba.

 

W ubiegłym roku w Bydgoszczy udało się zebrać ponad 26. Finału WOŚP blisko 600 tys. zł. W skali całej Polski było to ponad 126 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu