Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 kwiecień 2024

W ostatnim czasie Wisła w okolicach Bydgoszczy wynosiła blisko 300 centymetrów – jak porównamy to z okresem funkcjonowania promu w ubiegłym roku (maj – październik), gdy przez sporo dni prom nie pływał z powodu zbyt niskiego stanu Wisły – są to wręcz warunki idealne. W marcu warunki wydawały się jeszcze lepsze. Póki co w tym roku przeprawa promowa nie ruszyła, a opinia publiczna właściwie zapomniała o tym, że przed rokiem zainaugurowano prom w tym miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę około godziny 12:31 w Strasburgu Parlament Europejski przyjął ostateczny kształt rewizji transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Cieszyć mogą się politycy związani z poprzednim polskim rządem, bowiem w nowych dokumentach zapisano powstanie CPK oraz szybkiej kolei według planów rządu Mateusza Morawieckiego. Mniej radości możemy mieć w Bydgoszczy, bowiem nie udało się podnieść rangi węzła bydgoskiego na węzeł sieci bazowej. Rewizja sieci TEN-T przynosi jednak pewne korzystne zmiany dla naszego regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

Opublikowano w Regionalne

Inowrocławskie Kopalnie Soli i zakłady grupy Ciech to swego rodzaju naczynia połączone, choć te podmioty są całkowicie od siebie niezależne. Zakłady sodowe Ciechu potrzebują jednak solanki, a te wydobywa Solino. Związkowcy z Solidarności przy Solino alarmują, że złoża powoli się kończą, dlatego wnioskują do ministra aktywów państwowych o uruchomienie nowej kopalni – w ich opinii najlepszą lokalizacją będzie Damasławek, gdzie powstają magazyny gazowe.

Opublikowano w Inowrocław

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy odrzucił skargę Bydgoskiego Forum Ekologicznego, które domagało się unieważnienia decyzji środowiskowej dla budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo. Oznacza to, że pozostaje w obiegu prawnym decyzja środowiskowa z rygorem wykonalności i inwestycja może być kontynuowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwotnie nie była to planowana sesja Rady Miasta, ale nagromadziły się sprawy w których trzeba podjąć uchwały. Radni podjęli dzisiaj ważną uchwałę w sprawie przekazania Szpitala Miejskiego Politechnice Bydgoskiej. Rada obradowała w składzie wybranym w 2018 roku – radni wybrani na VIII kadencję swój mandat pełnić będą do przyszłego wtorku, dopiero w maju ślubowanie będą składać radni, których wybraliśmy 7 kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 1807 roku do życia powołano Księstwo Warszawskie w skład którego weszła Bydgoszcz, stając się nawet stolicą departamentu obejmującego Toruń, tereny na zachód od Piły oraz część dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego. Rozpoczął się okres który można wyłączyć spod zaboru pruskiego, co do zasady Księstwo było niepodległe, ale jego politykę kreowali Francuzi. W dziejach Bydgoszczy był to ciekawy okres.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu