Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 styczeń 2021

Dzisiaj przypada rocznica uchwalenia przez Sejm nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, wprowadzającej wieloletni program inwestycyjny nazwany popularnie Kolej Plus, do którego zgłoszono z naszego województwa cztery projekty. Ostatnio gdy dyskutuje się w kujawsko-pomorskim o kolei, to dominują kontrowersyjne cięcia w lokalnych połączeniach. Trzeba sobie zdawać sprawę, że obie sprawy się w pewnych kwestiach łączą.

Opublikowano w Regionalne

Na przełomie października i listopada byliśmy świadkami wielotysięcznych protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W Bydgoszczy jednego dnia protestujący zablokowali całe Rondo Jagiellonów – stanął ruch w mieście i tramwaje. Wydarzeniami w Polsce zainteresowane były europejskie i światowe media – okazuje się, że pojawił się też w nich aspekt lokalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionka firm Pfizer/BioNTech wydaje się być równie skuteczna w przypadku nowych, bardziej zakaźnych wariantów powodującego COVID-19 wirusa SARS-CoV-2, jak wobec jego najbardziej powszechnej wersji – informują naukowcy z USA.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie w Bydgoszczy opłata za gospodarkę odpadami wynosi 21 zł miesięcznie od mieszkańca. Jeszcze pod koniec 2019 roku stawka ta wynosiła 13 zł, do tamtego poziomu wrócić może być już ciężko, ale na obniżkę jest szansa, wszystko zależy od sprawności procesu legislacyjnego. Obniżka nawet o kilka złotych, to w skali roku odczuwalna oszczędność dla mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 styczeń 2021 12:43

Ognisko ptasiej grypy pod Grudziądzem

Przez kilka lat w naszym województwie nie stwierdzono przypadków wirusa ptasiej grypy. Wirus pojawił się w ostatnich dniach na jednej z hodowli indyków w powiecie grudziądzkim. Zgodnie z procedurami licząca 11 tys. indyków hodowla zostanie wyeliminowana.

Opublikowano w Regionalne

Podpisaliśmy umowę z firmami Pfizer i BioNTech na dostawę dodatkowych 300 mln szczepionek przeciwko Covid-19 - poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Opublikowano w Magazyn

Bałkany to chyba najbardziej niespokojny obszar w Europie, stąd też dla zachowania pokoju misje międzynarodowe. W Bośni i Hercegowinie, która ogłosiła niepodległość w 1992 roku i aspiruje do członkostwa w Unii Europejskiej początkowo o bezpieczeństwo ludności dbałą misja NATO – SFOR. Od 2004 roku zastąpiła ją misja EUFOR Althea pod egidą Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu