Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanka w brytyjskich mediach państwowych: Rząd spycha Polskę w kierunku reżimów autorytarnych

Bydgoszczanka w brytyjskich mediach państwowych: Rząd spycha Polskę w kierunku reżimów autorytarnych

Napisane przez  Ł.R. / BBC Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 styczeń 2021 00:01

Na przełomie października i listopada byliśmy świadkami wielotysięcznych protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W Bydgoszczy jednego dnia protestujący zablokowali całe Rondo Jagiellonów – stanął ruch w mieście i tramwaje. Wydarzeniami w Polsce zainteresowane były europejskie i światowe media – okazuje się, że pojawił się też w nich aspekt lokalny.

 

Na portalu brytyjskich mediów publicznych BBC o motywacjach protestujących wypowiadała się Agnieszka Kranz, dyrektor w jednej z najważniejszych firm telekomunikacyjnych w Polsce, a także bydgoszczanka, co jest wyraźnie podkreślone w publikacji. Wskazuje ona, że protesty są przede wszystkim walką o ogólne prawa człowieka, zarzucając, iż miesiąc przed tymi protestami, władza prowadziła działania przeciwko środowiskom LGBT. Dalej stwierdza ona, że rządy PiS spychają Polskę w kierunku autorytarnych reżimów i mogą doprowadzić do wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

 

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu