Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanka w brytyjskich mediach państwowych: Rząd spycha Polskę w kierunku reżimów autorytarnych

Bydgoszczanka w brytyjskich mediach państwowych: Rząd spycha Polskę w kierunku reżimów autorytarnych

Napisane przez  Ł.R. / BBC Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 styczeń 2021 00:01

Na przełomie października i listopada byliśmy świadkami wielotysięcznych protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W Bydgoszczy jednego dnia protestujący zablokowali całe Rondo Jagiellonów – stanął ruch w mieście i tramwaje. Wydarzeniami w Polsce zainteresowane były europejskie i światowe media – okazuje się, że pojawił się też w nich aspekt lokalny.

 

Na portalu brytyjskich mediów publicznych BBC o motywacjach protestujących wypowiadała się Agnieszka Kranz, dyrektor w jednej z najważniejszych firm telekomunikacyjnych w Polsce, a także bydgoszczanka, co jest wyraźnie podkreślone w publikacji. Wskazuje ona, że protesty są przede wszystkim walką o ogólne prawa człowieka, zarzucając, iż miesiąc przed tymi protestami, władza prowadziła działania przeciwko środowiskom LGBT. Dalej stwierdza ona, że rządy PiS spychają Polskę w kierunku autorytarnych reżimów i mogą doprowadzić do wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu