Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 styczeń 2021

Większościowym udziałowcem w Porcie Lotniczym Bydgoszcz jest Województwo Kujawsko-Pomorskie posiadające ponad 72% udziałów, wśród mniejszościowych udziałowców najwięcej – ponad 22% udziałów ma Miasto Bydgoszcz. Ta struktura podziału udziałów może ulec jednak wkrótce zmianie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W życzeniach na 2021 rok często pojawiało się życzenie powrotu do normalności – istnieje szansa, że rok 2021 taki przełom w walce z COVID-19 przyniesie, ale raczej jest to perspektywa jego końca niż początku. W poniedziałek pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Michał Dworczyk przedstawił plan, że do końca marca planuje się zaszczepić około 2,9 mln polskich obywateli – co stanowi jednak tylko około 7% populacji.

Opublikowano w Regionalne

Powstanie Wielkopolskie w sposób szczególny wpisało się w dzieje Inowrocławia, na początku 1919 roku powstańcy dowodzeni przez kpt. Pawła Cymsa zajęli Inowrocław, który odtąd znajdował się pod Polską kontrolą. W środę 6 stycznia przypadnie 102 rocznica tego wydarzenia – odzyskania przez Inowrocław niepodległości.

Opublikowano w Inowrocław

Do 17 stycznia mamy narodową kwarantannę, trudno dzisiaj powiedzieć co będzie dalej, czy obostrzenia będą poluzowane czy też utrzymane. W ciągu ostatnich 7 dni średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 23 co jest kwalifikacją dla strefy żółtej, w województwie kujawsko-pomorskim jest to jednak wciąż wysoki wskaźnik 41.

Opublikowano w Regionalne

W lipcu informowaliśmy o utworzeniu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa spółki celowej o nazwie Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o., której celem jest budowa infrastruktury przeładunkowej wokół stacji kolejowej Emilianowo, nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Kapitałowo inicjatywę chcą wesprzeć kolejne podmioty, przez co rozpoczęło się postępowanie przed UOKiK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku lat tradycją w ramach święta Objawienia Pańskiego (6 stycznia) były barwne korowody Trzech Króli, które ulicami Bydgoszczy udawały się, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. Towarzyszyły im tysiące bydgoszczan, w tym głównie dzieci. W tym roku orszak również wyruszy, ale bez korowodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od czwartku 31 grudnia można korzystać z całej północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, w ramach drogi ekspresowej S-5. To był w ubiegłym tygodniu w lokalnych mediach temat numer jeden, stąd też wieść wśród bydgoszczan się rozeszła. Gdyby zrobić już ankietę z pytaniem, jacy oficjele brali w tym udział, zapewne mało kto potrafiły już udzielić prawidłowej odpowiedzi. Mieszkańców interesuje bowiem droga, a nie kto na otwarciu zrobił sobie zdjęcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu