Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 styczeń 2021

Od jesieni ruch na Wiaduktach Warszawskich – kluczowej dla Fordonu arterii – odbywa się w ograniczeniu do jednego pasa w każdym kierunku, z uwagi na zły stan konstrukcji. W listopadzie słyszeliśmy, że należy wiaduktu uznać za wyeksploatowane, ale ostatecznie zostanie podjęta próba ich ratowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do swojego wyroku z października 2020 roku, w którym uznano przesłankę eugeniczną (wady płodu), jako legalną do przeprowadzenia w Polsce aborcji. Rząd zapowiedział opublikowanie tego samego dnia orzeczenia w Dzienniku Ustaw, co będzie oznaczać jego wejście w życiu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Polsce są wyraźne dynamiki spadkowe liczby zakażeń koronawirusem i zgonów, ale sytuacja na świecie nie wygląda tak dobrze i trzeba brać pod uwagę ryzyko związane z otoczeniem i brytyjską mutacją koronawirusa - zaznaczył w środę szef MZ Adam Niedzielski.

Opublikowano w Magazyn
środa, 27 styczeń 2021 13:17

Bydgoszcz rozwiązuje umowę z Komunalnikiem

Z dniem 27 stycznia Bydgoszcz rozwiązuje firmę z PHU Komunalnik na odbiór odpadów w dwóch sektorach z terminem z dniem 14 lutego. Przyczyną jest wielomiesięczne niezadowolenie władz miasta oraz mieszkańców z jakości świadczonych usług.

Opublikowano w Bydgoszcz

NFZ oraz MEiN przeprowadzą kontrole w sprawie szczepień na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując sprawę zaszczepienia posła PiS i pracownika naukowego UMK Zbigniewa Girzyńskiego. "Jest to sytuacja absolutnie nieakceptowalna" - ocenił.

Opublikowano w Regionalne
środa, 27 styczeń 2021 12:04

Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią?

Masz nieduże mieszkanie lub mały dom i nie ma w nim miejsca na jadalnię? Nie musisz jadać w kuchni. Zobacz, jak zaaranżować nowoczesny salon z jadalnią i stwórz funkcjonalne wnętrze na miarę twoich potrzeb.

Opublikowano w Polecane

Tchórzostwo zarzucał wojewodzie prezydent Rafał Bruski na dzisiejszej sesji Rady Miasta, w trakcie której głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i SLD podjęto decyzję o zaskarżeniu decyzji wojewody dekomunizującą nazwę skweru Pomorskiego Okręgu Wojskowego na Osiedlu Leśnym. Przeciwko zaskarżaniu decyzji uchwały głosowali radni PiS, choć wielu z nich w 2016 roku poparło nadanie tej nazwy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 27 styczeń 2021 06:51

Pogoda sprzyja archeologom

W ubiegłym roku przy okazji przebudowy Ronda Bernardyńskiego, a przede wszystkim obszaru Zbożowego Rynku, gdzie wiódł w przeszłości trakt do Bramy ujawskiej udało się odkryć archeologom wiele ciekawych pozostałości po dawnej Bydgoszczy. W tym tygodniu ruszyły prace, dzięki sprzyjającej pogodzie, na Zbożowym Rynku przy wlocie w ulicę Wiatrakową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jak niepodległości broni podległości w swoich strukturach Collegium Medicum, które toruńska uczelnia wchłonęła w kontrowersyjnych okolicznościach. Trudno się jednak temu dziwić, bowiem posiadani w strukturze CM w Bydgoszczy daje uczelni dodatkowe profity, jak ujawniają ,,Toruńskie Nowości”, w tym wypadku możliwość kierowania swoich pracowników na szczepienia przed kolejką. Wśród zaszczepionych w taki sposób jest poseł PiS Zbigniew Girzyński – z wykształcenia historyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu