Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 styczeń 2021

Dwa tygodnie temu skończyła się umowa pomiędzy miastem Bydgoszcz i spółką Enea na utrzymanie oświetlenia w około 3 tys. punktów, które nie leżą na gruntach miasta, ale np. na terenach spółdzielni mieszkaniowych. Lampy nadal świecą, ale jak informuje spółka, jeżeli do końca stycznia ta sprawa nie będzie uregulowana, to od 1 lutego zacznie się wygaszanie tych latarni.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 styczeń 2021 20:25

W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

Papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI zostali zaszczepieni przeciw koronawirusowi - potwierdził w czwartek dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Obaj otrzymali pierwszą dawkę szczepionki.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 14 styczeń 2021 15:24

Aplikacja – uprzejmie donoszę

W czerwcu mieszkańcom Bydgoszczy została udostępniona przez ratusz aplikacja ,,Dbamy o Bydgoszcz”, której głównym zadaniem było sprawniejsze zgłaszanie przez mieszkańców usterek jakie można spotkać w krajobrazie miejskim – np. dziur w jezdni, czy uszkodzonego znaku drogowego. Jak w czerwcu tłumaczył skarbnik miasta Piotr Tomaszewski, chodziło o usprawnienie kontaktu obywateli z różnymi komórkami podległymi ratuszowi, które mają zazwyczaj kompetencje do rozwiązania konkretnego problemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o stwierdzeniu pierwszego od lat ogniska ptasiej grypy w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze pod Grudziądzem. W środę stwierdzono również ognisko w powiecie inowrocławskim na pograniczu gmin Rojewo i Gniewkowo. Podobnie jak w przypadku spod Grudziądza, ognisko stwierdzono w hodowli indyków.

Opublikowano w Inowrocław

W roku 2020 z powodu pandemii COVID-19 widoczny był spadek natężenia ruchu na ulicach miast. To jest trend ogólnoświatowy, bowiem w prawie każdym mieście na świecie odnotowano zmniejszenie się kongestii. Według najnowszego TomTom Traffic Index Bydgoszcz jest 80 najbardziej zatłoczonym samochodami miastem na świecie. Przeciętnie na stanie w korkach straciliśmy w 2020 roku 4 dni i 14 godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska co 3 lata publikuje ranking konkurencyjności regionów RCI Index. W rankingu RCI2019 województwo kujawsko-pomorskie znalazło się na 209 miejscu na 268 regionów pojmowanych statystycznie na poziomie NUTS2. W porównaniu z RCI2016 można powiedzieć, że jest trochę lepiej, bo wtedy byliśmy na 211 pozycji.

Opublikowano w Regionalne

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie prowadzona w trybie zdalnym. Tematem sesji, która zwołana została dopiero we wtorek, będzie uchwała Sejmiku Województwa z listopada 2020 wyznaczająca Nadwiślański Park Krajobrazowy. Zdaniem bydgoskiego ratusza, ta uchwała krajobrazowa jest bublem, bowiem nierzetelnie odzwierciedla granice między gminami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu