Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 styczeń 2021

Podczas izolacji wielu Polaków zmieniło swoje zwyczaje zakupowe. Większość robi zakupy rzadziej, ale za to kupuje więcej podczas każdorazowej wizyty w sklepie. Częściej też planują, co chcą kupić. O 12 pkt proc. wzrósł odsetek osób, które starają się nie marnować żywności. – Apelujemy o to, aby przed świętami używać zakupowej arytmetyki, czyli policzyć, ile osób usiądzie przy świątecznym stole, jakie ilości jedzenia będą optymalne i jakie zakupy zrobić, aby nic się nie zmarnowało – wyjaśnia Dorota Jezierska z Federacji Polskich Banków Żywności. Do wyrzucania gotowych, niespożytych posiłków przyznaje się aż 70 proc. Polaków.

Opublikowano w Magazyn

Wieloletnią tradycją jest uchwalanie przez różnego rodzaju gremia patronów każdego roku, są to wybitne postacie, ale też ważne wydarzenia historyczne. Za najważniejsze patronaty przyjmuje się te przyjęte przez obie izby parlamentu – Sejm RP i Senat RP. Przyglądamy się patronom roku 2021.

Opublikowano w Regionalne

Personel medyczny WOT zostanie przygotowany do realizacji szczepień przeciwko COVID-19 - poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. Zaznaczył, że choć szczepienia nie są obowiązkowe, to są obecnie jedyną drogą do pokonania pandemii, dlatego ważny jest osobisty przykład żołnierzy.

Opublikowano w Magazyn

Przyzwyczailiśmy się do tego, że dość często Rada Miasta Bydgoszczy obraduje po kilkanaście godzin, niekiedy kończąc obrady nawet po godzinie 22, w przypadku Sejmu głosownia po północy też nie robią już na nikim wrażenia. Wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator opierając się na kodeks pracy, na obradowanie wieczorami się nie zgodził i opuścił obrady, doprowadzając do niecodziennej sytuacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecne dane epidemiczne to pewna kumulacja z uwagi na wiele wolnych dni wcześniej, a efektu świąt jeszcze w nich nie widać" - ocenił w rozmowie z PAP dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Dodał, że w styczniu spodziewa się pewnych wzrostów, ale mniejszych niż jesienią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu