Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 listopad 2015

Poseł Michał Stasiński z Nowoczesnej stał się sławny w Polsce, po tym jak na profilu Pawła Kukiza ukazało się jego zdjęcie, na którym nowy parlamentarzysta gra na tablecie w grę. Tego typu popularność Stasińskiemu w tym momencie nie była jednak specjalnie potrzebna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prawo i Sprawiedliwość w swojej doktrynie mówi o potrzebie większego zaangażowania państwa w rozwój wsi i miasteczek. Przed trzema laty partia ta przygotowała zestawienie gmin, które powinny uzyskać szczególną pomoc, wśród znajduje się wiele samorządów z naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu przy Rondzie Kujawskim otwarte zostaną Zielone Arkady, kolejna duża galeria handlowa w Bydgoszczy. Będziemy w niej mogli załatwić sprawy urzędowe, m.in. zarejestrować samochód i tu się zaczynają kontrowersje, nie wszyscy uważają bowiem tego za dobry pomysł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał postanowienie o zwołaniu pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu VIII kadencji. W Sejmie kadencja rozpocznie się ono w czwartek 12 listopada o godzinie 13:00. Senat pierwsze obrady rozpocznie natomiast o godzinie 17:00.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 05 listopad 2015 17:52

Akcja CBŚ pod marketem

W środę uwagę kupujących w jednym z inowrocławskich marketów, zwrócili uwagę zamaskowani funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy wykonywali czynności operacyjne.

Opublikowano w Inowrocław

Sposób przeprowadzenia konsultacji społecznych przez ZDMiKP nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej najdelikatniej mówiąc budzi kontrowersje. Nie chodzi tutaj tylko o krótki czas konsultacji społecznych nad koncepcją drogowców, ale też chociażby nie podjęto nawet debaty nad koncepcją przygotowaną przez dwóch młodych bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 listopad 2015 12:29

Agresywny kierowca zaatakował policjantów

Zatrzymany przez inowrocławskich policjantów mężczyzna zachowywał się wyjątkowo agresywnie, do tego stopnia, iż funkcjonariusze musieli użyć przymusu bezpośredniego. Jadąc uszkodzonym samochodem pod wpływem alkoholu, stanowił on jednak duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Opublikowano w Inowrocław

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie podpisało porozumienie z nadzorcą infrastruktury PKP PLK S.A., na mocy którego odbywać będą po linii kolejowej nr 241 przejazdy drezynowe.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
czwartek, 05 listopad 2015 11:13

Centrum Kultury i Sportu wraca do tradycji

Od ponad pół roku kruszwicką kulturą zarządza Barbara Biczkowska. Przez ten czas zarządzany przez nią "Ziemowit" aktywnie organizuje życie mieszkańcom miasta. Jednym z pomysłów na rozkwit kultury jest powrót do tradycyjnych koncertów, którym dopisuje spora frekwencja.

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 05 listopad 2015 09:57

Znamy stan zdrowia bydgoskich siatkarzy

Znamy już stan zdrowia kontuzjowanych siarkarzy bydgoskkiej Łuczniczki. Jakub Jarosz powoli powinien wracać do treningów.

 

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu