Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 22 listopad 2015

Z naszych ustaleń wynika, że dzisiaj po południu spotkają się posłowie PiS z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Gospodarzem spotkania będzie poseł Tomasz Latos, tematem zaś obsada stanowiska wojewody.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 listopad 2015 00:10

Bydgoszcz liczy na rekompensatę z podatku VAT

Podniesie kwoty wolnej od podatku, bez jakiekolwiek rekompensaty dla samorządów, drastycznie zmniejszyłaby możliwości rozwojowe Bydgoszczy – komentuje dla nas Urząd Miasta propozycję z expose premier Beaty Szydło.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 22 listopad 2015 16:48

Co zdrożeje a co stanieje?

Radni przed nowym rokiem zobowiązani są do ustalenia stawek lokalnych. Wstępne propozycje opłat, które będą obowiązywać od stycznia 2016 roku przedstawił już prezydent Rafał Bruski. Sprawdzamy jak to wpłynie na koszty naszego życia, jeżeli wejdą one w życie.

Opublikowano w Bydgoszcz

TLK 18109 Noteć nazywać będzie się pociąg, który od 13 grudnia będzie prawie codziennie dojeżdżał do Szczecina. Obecnie chcąc dojechać pociągiem do Szczecina zmuszeni jesteśmy do podróży okrężną trasą przez Poznań, co przekłada się też na większą cenę biletu.

Opublikowano w Regionalne

Samorządowcy po zapowiedziach z expose premier Beaty Szydło znaleźli się w dość niepewnej sytuacji. Do 15 listopada burmistrzowie i prezydenci miast byli zobowiązani do przygotowania projektu budżetu na rok 2016, zapowiadane zwiększenie kwoty wolnej od podatku w ciągu 100 dni do 8 tys. zł, projekty budżetowe odwraca do góry nogami.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 22 listopad 2015 13:14

Toruń za Schetyną a Bydgoszcz?

Dla Polaków emocje wyborcze skończyły się w ostatnim tygodniu października. Przed działaczami Platformy Obywatelskiej natomiast kolejna kampania już wewnątrz partyjna, o przywództwo w tej organizacji politycznej. W sobotę w Toruniu gościł Grzegorz Schetyna, który uzyskał wsparcie toruńskiej frakcji PO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu