Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 listopad 2015

W poniedziałek grupa posłów z klubu Kukiz15, w tym poseł Paweł Skutecki z Bydgoszczy, złożyła w Sejmie projekt uchwały, który miałby wezwać rząd Beaty Szydło, aby na forum Unii Europejskiej odmówiła przyjęcia narzuconych przez Komisję Europejską kwot migrantów.

Opublikowano w Magyar Hirek

Zdaniem radnego Bogdana Dzakanowskiego, prezydent jest zobowiązany uchwałą Rady Miasta do wydatkowania w roku 2016 35 mln zł na budowę dróg lokalnych. Proponowana przez prezydenta w projekcie budżetu miasta kwota jest o połowę mniejsza niż wnioskował Dzakanowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 listopad 2015 17:15

Związkowcy z Arrivy wyjdą na ulicę

W poniedziałek przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbywać będzie się pikieta pracowników przewoźnika Arriva RP, którzy domagają się uczciwego przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim. Wątpliwości jest wiele, a czasu na ich rozstrzygnięcie coraz mniej, stąd też nasuwa się obawa, że w połowie grudnia może dojść do chaosu na kolei.

Opublikowano w Regionalne

NSZZ Solidarność pisze do premier Beaty Szydło z prośbą o objęcie patronatu nad koncepcją połączenia infrastruktury zabezpieczającej interesy bezpieczeństwa energetycznego Polski. Powstałe konsorcjum opierałoby się o infrastrukturę zlokalizowaną na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego orgainzuje spotkanie dla osób chcących założyć firmę lub już prowadzących działalność działalność gospodarczą. Będzie to okazja do uzyskania od specjalistów cennych wskazówek z zakresu prowadzenia firmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu