Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 listopad 2015
niedziela, 15 listopad 2015 00:58

Czy PESA zdąży z bydgoskimi tramwajami?

W grudniu PESA Bydgoszcz powinna dostarczyć miastu 11 zamówionych tramwajów PESA Swing, które od nowego roku będą obsługiwać linie tramwajową do Fordonu. Jeżeli bydgoska firma nie wywiąże się jednak z tego terminu, to możemy tracić ponad 200 mln zł z dotacji unijnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 14 listopad 2015 22:06

Ważne wygrane Astorii i Artego Bydgoszcz

 

Kilka niechlubnych rekordów padło podczas sobotniego meczu w Artego Arenie. Bydgoszczanie mogą być zadowoleni tylko ze zwycięstwa nad Zetkamą Doral Nysą Kłodzko.

 

Opublikowano w Sport

Te podniosłe słowa, nawołujące do podniosłych czynów naród polski, padły w czwartek z ust Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego. Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej, w III RP znajdujący się na uboczu polityki. Przyjęcie jego wystąpienia przez Sejm z brawami, na stojąco, można uznać za pewien symbol, że coś się w naszym życiu publicznym zmienia, a przynajmniej jest ku temu wielka szansa. Tylko czy będziemy chcieli z niej skorzystać.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 14 listopad 2015 15:55

Coraz bliżej chaosu na kolei

Czas ucieka, a my nadal nie wiemy kto będzie od połowy grudnia wykonywał w województwie kujawsko-pomorskim przewozy kolejowe na liniach regionalnych. Urząd Marszałkowski próbuje się odwołać od niekorzystnych dla siebie rozstrzygnięć i cały czas analizuje nową sytuację.

Opublikowano w Regionalne

1 września 1939 roku pancernik Schlewswig-Holestein ostrzelał polską placówkę wojskową na Westerplatte. To wydarzenie przyjmuje się za początek II wojny światowej. Wpisuje się ono też w tragiczne losy kpt. Tadeusza Ziółkowskiego, któremu Wojciech Jarzemski w ,,Gazecie Bydgoszczy” nadał przydomek ,,bydgoskiego Rejtana”.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 14 listopad 2015 13:56

Trudna dyskusja o inwestycjach w Bydgoszczy

Dość popularny w tej kadencji Rady Miasta Bydgoszczy jest temat utwardzania dróg osiedlowych. Poświęcona była jemu ostatnia sesja. Przyniosła ona pewien przełom, nadal jednak ratusz pozostał przy swojej twardej retoryce, którą powielają w swoich publikacjach gazetowi publicyści.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Święto Niepodległości ulicami Warszawy przeszły tysiące patriotów, wyrażając tym samym przywiązanie do Polski i narodu polskiego. Tego roku dość widoczni byli goście z Węgier, którzy na marszu pojawiają się od wielu lat. Zapraszamy do naszej relacji filmowej.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu