Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 czerwiec 2023

Podpisany 28 czerwca 1919 roku Traktat Wersalski był dokumentem, który wyznaczał, że w styczniu 1920 roku Bydgoszcz wróci do Polski, stąd też jest to bardzo istotny z punktu widzenia dziejów Bydgoszczy dokument. W czwartek 15 czerwca zapraszamy na IV konferencję poświęconą Traktatowi Wersalskiemu do ratusza. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 03 czerwiec 2023 16:10

Jak brzmi teoria życia?

Tak brzmi polski tytuł książki popularnonaukowego publicysty Carla Zimmera, jego dzieło po przeczytaniu nie da nam jednak odpowiedzi na to pytanie, bardziej utwierdzi nas w przekonaniu, że to jedna z największych zagadek ludzkości, którą autor liczy, że być może uda się rozwiązać naukowcom za jego życia.

Opublikowano w Magazyn

Kilka dni temu przedstawiliśmy informację o wstępnych wynikach prac archeologicznych na Placu Teatralnym, pozostałości fundamentów zostały już w dużej mierze zakopane i rozpoczynają się właściwe prace związane z budową IV kręgu Opery Nova. W pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty kanalizacyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

Opublikowano w Regionalne

Podkomisja stała ds. rodziny cieszy się sporym zainteresowaniem mediów ogólnopolskich, choć nie koniecznie z wkładu merytorycznego, ale z tego powodu, że miała okres blisko 2,5 rocznego przestoju, choć przewodniczącej komisji posłance Ewie Kozaneckiej należał się nawet gdy komisja nie pracowała dodatek. Gdy na początku tego roku znowu media napisały, że komisja się nie spotyka, mamy za sobą okres nieco większej aktywności. Jakiej? Temu się przyglądamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu