Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 luty 2015

Rada Powiatu w Inowrocławiu pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydowała o likwidacji bursy, co tłumaczy się zbyt dużym deficytem generowanym przez tę instytucję. Opozycja uważa, że ten deficyt jest niewielki w porównaniu ze stratami społecznymi dla miasta Inowrocławia. Padają także zarzuty, że bursa jest źle zarządzana.

Opublikowano w Inowrocław

Niedawno pisaliśmy na naszych łamach o planach Inspekcji Transportu Drogowego, która planuje uruchomienie radarów, które będą robić zdjęcia kierowcom przejeżdżającym przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Znamy lokalizację urządzeń, które pracę rozpoczną już za kilka tygodni.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W środę Rada Miasta Bydgoszczy na wniosek Prawa i Sprawiedliwości będzie głosować cofnięcie zgody na sprzedaż Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Decydujący głos będzie należał tutaj do klubu SLD. Głosowanie w Bydgoszczy będzie miało także znaczenie dla mniejszościowych udziałowców KPEC-u, czyli gmin sąsiadujących z tym miastem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyraził zgodę na zmiany organizacyjne w szpitalu Jurasza, nie podoba się to jednak związkowcom, gdyż w ich opinii próbuje się oszczędzać na najsłabszych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 luty 2015 18:33

Zmiana warty w inowrocławskiej Policji

W piątek w inowrocławskim ratuszu odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Powiatowego Policji insp. Wiesława Dzierbickiego, który po długoletniej służbie w Policji zdecydował się przejść na mundurową emeryturę. Komendanta pożegnali lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele władz wojewódzkich.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 02 luty 2015 18:00

Prezydenta Rzeczypospolitej wybierzemy w maju

Powoli zbliżamy się do wyborów prezydenta RP, który wybierany jest co 5 lat. W tym tygodniu powinniśmy poznać dokładny ich termin, których ogłoszenie leży w kompetencji Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Kadencja Bronisława Komorowskiego zakończy się w dniu 6 sierpnia.

Opublikowano w Regionalne

W nocy z 28 na 29 stycznia Pałacu Kultury w Warszawie zapadła decyzja o rozwiązaniu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, która przez kilkadziesiąt lat rządziła Polską w okresie PRL. Od tych wydarzeń minęło 25 lat, część posłów X kadencji PRL nadal jest w polityce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na tej trasie kursuje obecnie 18 par pociągów dziennie, gdy w 2012 roku było ich 9, zaś kilka miesięcy nic po tych torach nie jeździło. Przykład wykorzystania wielkopolskiego odcinka linii kolejowej nr 356 ekspert Centrum Zrównoważonego Transportu Stanisław Biega uważa za modelowy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 02 luty 2015 10:18

Kulturalne towarzystwo wzajemnej adoracji

Przed miesiącem zwróciłem się do prezydenta Rafała Bruskiego z prośbą zwiększenia transparentności Obywatelskiej Rady Kultury. Odpowiedzi do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy, choć to ciało ma realny wpływ na podział środków z budżetu miasta. Na dodatek jak pokazują artykuły w mediach, są poważne wątpliwości co do sposobu dzielenia tych funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Włączenie Inowrocławia do szybkiej kolei metropolitarnej jest postulatem wciąż aktualnym dla samorządowców z tego miasta. Podejmowane na szczeblu wojewódzkim decyzję idą jednak w zupełnie innym kierunku i oddalają rozszerzenie BIT City o Inowrocław do dalszej nieokreślonej przeszłości.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30