Jesteś tutaj: HomeSportVictoria oddaje mecz Polonii walkowerem – upadek piłkarskiej marki

Victoria oddaje mecz Polonii walkowerem – upadek piłkarskiej marki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 03 sierpień 2013 15:49

Jeszcze niedawno Victoria Koronowo była jedną z bardziej znanych marek piłkarskich w województwie kujawsko-pomorskich. Dlatego wiele osób może nie uwierzyć, ze ten klub za kilka dni rozpocznie zmagania w A klasie (7 klasa rozgrywkowa). Jutro w jednym z ciekawszych meczy I rundy Okręgowego Pucharu Polski Victoria miała podejmować IV ligową Polonię Bydgoszcz. Do tego meczu nie dojdzie jednak z powodu walkowera gospodarzy.

Koronowo to kilkutysięczna gmina znajdująca się pod Bydgoszczą. Klub przez pewien czas był jednak konikiem władz gminy, dlatego w sezonie 2008/2009 Victoria występowała na poziomie II ligi zachodniej.  Zajęła wówczas 15 miejsce, które oznaczało spadek do III ligi. W tej klasie rozgrywkowej Victoria występowała do 2012 roku.  Po spadku i problemach finansowych zdecydowano się w sezonie 2012/2013 zgłosić klub do A klasy.

 

Mieszkańcy Koronowa interesujący się piłką nożną, z reguły przyjeżdżają na mecze bydgoskiego Zawiszy, który po 19 latach wrócił na boiska T-Mobile Ekstraklasy. W Bydgoszczy widywany na stadionie jest także burmistrz Koronowa. Był jednak czas, że to Victoria odnosiła piłkarsko znacznie lepsze rezultaty od Zawiszy.

 

W ubiegłym sezonie Victoria skończyła zmagania na 10 pozycji. W tym roku raczej wiele lepiej nie będzie w sytuacji, gdy pierwszy mecz Pucharu Polski Victoria odpuszcza walkowerem.

 

Z ciekawych meczu rozgrywanego dzisiaj i jutro Okręgowego Pucharu Polski można polecić mecz LKS Dąbrowy Chełmińskiej z rezerwami bydgoskiego Zawiszy. Mecz ten Dąbrowie Chełmińskiej rozegrany zostanie jutro o godzinie 17.

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?