Jesteś tutaj: HomeSportNa dostosowanie stadionu miasto przeznaczy około 2 mln

Na dostosowanie stadionu miasto przeznaczy około 2 mln

Napisane przez  ZawiszaTV Opublikowano w Sport czwartek, 20 czerwiec 2013 13:47

Kwotę 2 mln i ponad 300 tys. złotych może pochłonąć z budżetu miasta Bydgoszczy dostosowanie stadionu Zawiszy do wymogów T-Mobile Ekstraklasy. Ta kwota jak zapewnia skarbnik miasta Piotr Tomaszewski została zabezpieczona , istnieje jednak małe prawdopodobieństwo, że prace wykonane zostaną do 19 lipca, czyli I kolejki.

Organizator rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy oczekuje zwiększenie pojemności sektora dla kibiców gości (z 1 tys. do 1,9 tys. miejsc), rozbudowany ma zostać także monitoring oraz system identyfikacji kibiców. Ponadto miasto chce, aby obiekt umożliwiał pełne zapełnienie, czyli widowiska piłkarskie mogło oglądać ponad 20 tys. osób.

 

Termin 19 lipca jest mało prawdopodobny z powodu rozbudowanego postępowania przetargowego. Na szczęście regulamin rozgrywek daje Zawiszy jako beniaminkowi trochę czasu na dopełnienie wymogów. 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021