Jesteś tutaj: HomeSportMundial się rozpoczął: Polacy przegrywają, w Bydgoszczy remis

Mundial się rozpoczął: Polacy przegrywają, w Bydgoszczy remis

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 24 maj 2019 16:13
Mundial się rozpoczął: Polacy przegrywają, w Bydgoszczy remis Fot: Robert Sawicki / UMB

Piłkarskie święto jakim są Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej rozpoczęte. W czwartek rozegrano pierwsze mecze - w Bydgoszczy mistrz Ameryki Południowej podejmował Japonię. Tego samego dnia Polacy w Łodzi przegrali z reprezentacją Kolumbii. W weekend czekają nas na Gdańskiej dwa ciekawe mecze.

Mecz w Łodzi obejrzało ponad 17 tys. widzów, pomimo wyrównanego początku Polacy przegrali 0:2.

Na stadionie Zawiszy natomiast Ekwador zmierzył się z Japonią. Ekwador zdobył prowadzenie w 45 minucie, po dość dziwnej sytuacji, gdy bramkarz Japończyków po rzucie wolnym odbił piłkę w kierunku obrońcy Tagawy, od którego odbita piłka zakończyła się golem samobójczym. W 68 minucie błąd popełnił natomiast bramkarz Ekwadoru, który wybił piłkę wprost pod nogi Koty Yamady – Japończyk wykorzystał prezent, zdobywając wyrównującą bramkę.

Skrót meczu przygotowany przez FIFA:

W sobotę 25 maja, tym razem w ramach rozgrywek grupy E na Zawiszy zmierzy się Panama z Mali (początek godzina 18:00), natomiast w niedzielę Ekwador zmierzy się z Włochami (godzina 18:00)