Jesteś tutaj: HomeSportZawisza mistrzem V ligi

Zawisza mistrzem V ligi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 25 maj 2019 22:45

Nie był to na pewno najważniejszy mecz tej kolejki – Zawisza właściwie pewny awansu podejmował zespół środka tabeli Cyklon Kończewice, dla którego był to właściwie mecz o pietruszkę. Zwycięstwem niebiesko-czarni zapewnili sobie ukończenie tego sezonu na pewno na pierwszym miejscu. Po meczu było natomiast fetowanie tego sukcesu w koszulkach ,,IV liga dla Zawiszy”.

Najciekawszym meczem tej kolejki było starcie Mustanga Ostaszewo ze Startem Pruszcz Pomorski, zespołów będących w walce o IV ligę. Mecz ten zakończył się remisem 2:2, co oznacza, że żaden z tych zespołów Zawiszy już nie przeskoczy. Wicelider Sportis Łochowo pokonał natomiast Naprzód Jabłonowo 8:1 i ma największe szansę na awans drugiego miejsca

Zawisza pokonał natomiast Cyklon Kończewice, czym zapewnił sobie na cztery kolejki przed końcem sezonu pozycję lidera i tytuł mistrza V ligi. Przeciwnik okazał się dzisiaj jednak dość wymagający. W 29 minucie wynik otworzył dla Zawiszy Krzysztof Urtnowski, ale już pięć minut później widowiskowym strzałem wyrównał Kamil Warduliński. Wynik meczu w drugiej połowie ustanowił Tomasz Prejs.

Po meczu odbyło się natomiast świętowanie zwycięstwa w lidze.

Opublikowany przez ZawiszaTV Sobota, 25 maja 2019

Gościem tego meczu byl reprezentant Polski, piłkarz Łudogorcu Razgrad Jacek Góralski, który swoje pierwsze kroki stawiał w Zawiszy.