Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 maj 2024

Na popularnym profilu z memami, który na Facebook-u obserwuje prawie 2 mln osób, w tym tygodniu pojawił się mem o tym, że w Bydgoszczy mamy więcej sklepów monopolowych niż w całej Norwegii. Można powiedzieć, że jest to odgrzewany temat, który się ciągnie od jednej z publikacji medialnych z 2014 roku, ale niestety ma to wpływ na wizerunek miasta. Czy jednak jest to uczciwa łatka?

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie zdominowane przez debatę kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Z racji tego, że debata trwała blisko 2 godziny, w tym wydaniu skupiamy się na budzącym spore emocje temacie Zielonego Ładu oraz bezpieczeństwa Europy w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Opublikowano w Magazyn

W skali Unii Europejskiej blisko 36% dzieci do 3 roku życia objętych jest opieką żłobkową, w Polsce ten wskaźnik nieznacznie przekracza 15%. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal niewielka dostępność żłobków – w Polsce pod koniec 2022 roku było miejsc odpowiadających około 25% populacji do 3 roku życia (dane z raportu NIK), przy czym sieć żłobków nie jest rozłożona równomiernie i spory procent gmin nie ma żadnych miejsc żłobkowych (na koniec 2022 roku było to ponad 45% gmin). W praktyce miejsca w żłobkach przy takiej strukturze były obłożone w 83%.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, Unia Europejska ponosi ogromne koszty wdrażania Zielonego Ładu, a te pieniądze lepiej zainwestować na obronę przed Rosją - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w jednym z mieszkań w Inowrocławiu doszło do interwencji policyjnej wobec agresywnego mężczyzny, który miał wyrzucać meble z domu. Interweniujący policjanci użyli wobec niego paralizatora co doprowadziło do utraty przytomności, trafił on do inowrocławskiego szpitala, ale zmarł. Miał 27 lat. Jako pierwsza o tym zajściu poinformowała telewizja TVN24.

Opublikowano w Inowrocław

Ogród Botaniczny nieopodal Placu Weyssenhoffa istnieje już od prawie stu lat. Ostatni okres to czas zarządzania nim przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, którego główny kampus bezpośrednio z nim sąsiaduje. Jest to mieszkańcom miejsce raczej dobrze znane. W 2021 roku uczelnia rozpoczęła duży projekt rewitalizacyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Nakle nad Notecią i w Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej ds. żeglugi śródlądowej. Jedyny formalny punkt jaki będzie rozpatrywany to informacja ministra na temat kwalifikacji zawodowych w żegludze śródlądowej. Będzie to jednak też okazja do promocji regionu wśród posłów oraz poruszania problematyki z jakimi boryka się żegluga śródlądowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31