Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZłotowski: Zamiast na Zielony Ład musimy się zbroić przed Rosją

Złotowski: Zamiast na Zielony Ład musimy się zbroić przed Rosją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 maj 2024 17:34

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, Unia Europejska ponosi ogromne koszty wdrażania Zielonego Ładu, a te pieniądze lepiej zainwestować na obronę przed Rosją - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego.

O wydatkach na obronność Kosma Złotowski mówił przed siedzibą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, które w ostatnich dniach obchodziło jubileusz 20-lecia istnienia - Dzisiaj Polska, która wydaje ponad 4% PKB na armię i zbrojenia ma moralne prawo do tego, aby proponować innym partnerom z NATO do 3%. Ta propozycja prezydenta Dudy została poparta przez prezydenta USA Bidena – wskazywał europoseł Kosma Złotowski, w którego opinii nie uciekniemy oraz nasi sąsiedzi od dalszego inwestowania w armię - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły.


Według polityka należy więcej uwagi poświecić obronności, ograniczając koszty wdrażania Zielonego Ładu - Sprawa obronności jest jedną z ważniejszych spraw także w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z jednej strony mamy sojusz NATO, ale z drugiej strony jest Unia Europejska, która dzisiaj wydaje mnóstwo pieniędzy na rzeczy, które naszym zdaniem nie są potrzebne, a są związane z Zielonym Ładem.

 

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu