Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZabytkowym tramwajem można się przejechać za darmo, a przy okazji uzyskać wsparcia psychologicznego

Zabytkowym tramwajem można się przejechać za darmo, a przy okazji uzyskać wsparcia psychologicznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 październik 2023 18:52

We wtorek 10 października przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychologicznego, z tej okazji w poniedziałek i we wtorek po bydgoskich ulicach jeździ specjalny tramwaj linii H jak Help (z angielskiego pomoc). W pojeździe znajdują się informatory poświęcone zagadnieniu zdrowia psychicznego, obecne są także działaczki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. Tego typu inicjatywa jest przeprowadzona w Bydgoszczy pierwszy raz.

Zabytkowy tramwaj ma się rzucać w oczy, przez co też bardziej oddziałuje na opinie publiczną – Tramwaj jest to popularna forma transportu i bardzo dostępna dla każdej osoby, tak jak powinna być dostępna pomoc psychologa czy psychiatry – mówi zaangażowana w akcję Anna Niewiadomska, kandydatka do Sejmu RP – Jedziemy tramwajem, w którym można się dowiedzieć trochę więcej o zdrowiu psychicznym, mamy różne foldery, są nie tylko po polsku – są również po ukraińsku i angielsku. Tematy są różne, są dla osób młodszych, dla starszych, dla rodziców, dla dziadków. Można się dowiedzieć się więcej o depresji, o atakach paniki, po prostu o zdrowiu psychicznym.

 


 

Tramwaj kursuje w godzinach 14:00 – 17:00 pomiędzy pętlą w Lesie Gdańskim, a Babią Wsią przez Rondo Fordońskie. Rzuca się w oczy, bowiem przejazd realizowany jest starym zabytkowym pojazdem. Przejażdżka jest całkowicie bezpłatna, nie trzeba kasować biletu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu