Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 czerwiec 2016

Na dzisiaj i jutro Bydgoska Organizacja Turystyczna zaprasza na Urodzinowe Święto Długiej, którego elementem będzie jarmark antyków oraz ,,Smaki Regionu”, czyli prezentacja lokalnych potraw. Jest to jednak jedna z niewielu imprez, które odbywają się na ulicy Długiej, choć dzięki swojemu położeniu, mogłaby ona tętnić życiem znacznie częściej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 03 czerwiec 2016 00:02

Kierował ambulansem pod wpływem alkoholu

Do dość nietypowej sytuacji doszło we wtorek w centrum Bydgoszczy. Pod jeden z lokali oferujących trunki alkoholowe podjechał ambulans. Jak się później okazało, kierowca przyjechał na pić się drinka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem fundacji Centrum Zrównoważonego Transportu jest to możliwe, trzeba tylko poddać rozkłady jazdy optymalizacji. Większa liczba pociągów, skutkować ma większą atrakcyjnością kolei, co przyciągnie nowych pasażerów i zwiększy przychody z tytułu sprzedaży biletów. Obecnie zbierane są w internecie podpisy pod petycją, które mają skłonić Samorząd Województwa do wprowadzenia postulatów przy grudniowej korekcie rozkładów jazdy.

Opublikowano w Regionalne

Oficjalnie Koncerty Maryjne z Różą, które przez cały maj z inicjatywy TMMB odbywały się codziennie w Katedrze Bydgoskiej, zakończyło odśpiewanie Hymnu Koncertów Maryjnych z Różą przez zespół męski GREGORIANUM z Warszawy. Zachęcamy do wysłuchania tego w pewnym sensie historycznego dla Bydgoszczy wydarzenia, gdyż koncerty były jednym z istotniejszych elementów obchodów 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Bydgoskiej przez prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 02 czerwiec 2016 16:55

Mieszkaniec Inowrocławia hodował konopie

Inowrocławscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową, odkryli domową hodowlę konopi i zatrzymali do wyjaśnienia 44-letniego inowrocławianina.

Opublikowano w Inowrocław

Do dnia 2 października 2017 roku konsorcjum firm Alstal i AGB2 mają czas na ukończenie budowy lodowiska przy Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka. Lodowisko będzie swoim wyglądem przypominać kryształ lodu i zostanie wykonane w technologii umożliwiającej użytkowanie przez cały rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ratusz przygotowuje się do utwardzenia liczącego ponad kilometr odcinka ulicy Siedleckiej oraz ok. 100 metrowego łącznika tej ulicy z Nad Torem. Dodatkowo zaplanowano budowę parkingu dla mieszkańców. Prace budowlane szacuje się, że zakończą się do wiosny przyszłego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30