Jesteś tutaj: HomeRegionSejmik pożegnał wiceprzewodniczącego oraz zgodził się na zwolnienie radnych

Sejmik pożegnał wiceprzewodniczącego oraz zgodził się na zwolnienie radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 luty 2024 17:48

Na środowej sesji Sejmiku Województwa radni wyrazili zgodę, aby Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa odwołał dyrektora bydgoskiego oddziału radnego Michała Krzemkowskiego oraz jego zastępce radnego Marka Witkowskiego. Obaj są radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Pożegnano też byłego wiceprzewodniczącego Łukasza Krupę.

Można powiedzieć, że w prezydium Sejmiku Województwa nie ma żadnego przedstawiciela Bydgoszczy – Sejmik wygasił w środę mandat wiceprzewodniczącego Łukasza Krupy w związku z objęciem przez niego funkcji wiceprezydenta Bydgoszczy. Był on jedyny przedstawicielem Bydgoszczy z czterosobowym prezydium Sejmiku. Mandat po Krupie nie zostanie obsadzony, bowiem do końca kadencji pozostała jedna sesja.

 

W miejsce Krupy na wiceprzewodniczącą powołano radną Katarzynę Lubańską z Koalicji Obywatelskiej. Będzie ona pełnić tę funkcję zaledwie przez jedną sesję, bowiem w tej kadencji Sejmik Województwa zbierze się jeszcze w marcu. Za bycie wiceprzewodniczącą będzie jej przysługiwał dodatek do diety.

 

Krzemkowski i Witkowski mogą być zwolnieni

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wniósł do Sejmiku Województwa o wyrażenie zgody na odwołanie z funkcji dyrektorów bydgoskiego oddziału, którzy są radnymi. W świetle prawa przepisy wymagają zgody organu stanowiącego, którego członkami są radni. Zdaniem radnego Michała Krzemkowskiego ten przepis jest defektem prawnym – Dla nas jest to przykre głosowanie, a dla państwa radnych niezręczne – ocenił radny.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30