Jesteś tutaj: HomeRegionSchreiber: Glosy na PO, PSL i SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia

Schreiber: Glosy na PO, PSL i SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 wrzesień 2018 18:20

Przed Operą Nova Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmiku Województwa z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli położonych po zachodniej stronie Wisły. Liderami list będą: w Bydgoszczy radny wojewódzki Michał Krzemkowski, w okręgach północnych radny wojewódzki Marek Witkowski oraz południowych radny powiatu inowrocławskiego Jerzy Gawęda.

 

- My jako Prawo i Sprawiedliwość, jako drużyna Zjednoczonej Prawicy mówimy, że chcemy zrównoważonego rozwoju – mówił poseł Łukasz Schreiber podczas prezentacji kandydatów PiS-u do Sejmiku Województwa. Zrównoważony rozwój ma być alternatywą wobec dotychczasowej polityki, która opierała się w jego opinii na faworyzowaniu okręgu wyborczego marszałka Piotra Całbeckiego.

 

- Każdy głos na Platformę, PSL i SLD, to szósta kadencja marszałka z Torunia. Tak uczy nas doświadczenie i historia To nie tylko marginalizowanie Bydgoszczy, ale całej zachodniej strony województwa kujawsko-pomorskiego – kontynuował poseł Schreiber. Parlamentarzysta wskazał, że dla przykładu z Regionalnego Programu Operacyjnego w perspektywie 2007-2013 (faktyczne rozliczenie nastąpiło w 2016 roku) przypadło na mieszkańca Żnina przypadło około 600 zł, gdy w przypadku mieszkańca Torunia było to już 4,5 tys. zł.

 

W prezentacji udział wzięli również posłowie: Ewa Kozanecka, Tomasz Latos, Bartosz Kownacki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- Nasi kandydaci to mieszanka i doświadczenia w samorządzie, i ludzie którzy po raz pierwszy będą ubiegali się o jakiekolwiek publiczne funkcje. To są wszystko ludzie sprawdzeni, uczciwi i pracowici – mówił o kandydatach Zjednoczonej Prawicy Schreiber.

 

Okręg nr 1 Bydgoszcz:

1.Michał Krzemkowski

2.Anna Jędryka

3.Paulina Wenderlich

4.Bronisław Pastuszewski

5.Teresa Misiewicz

6.Anna-Maria Szymanska

7.Konstanty Dombrowicz

 

Okręg nr 2 (powiaty: bydgoski, sępoleński, świecki i tucholski)

1.Marek Witkowski

2.Jacek Chmarzyński

3.Marzena Litwinowicz

4Wacław Kropiński

5.Elżbieta Kwiatkowska

6.Żaneta Śrubkowska

7.Leszek Kaczyński

 

Okręg nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski i żniński):

1.Jerzy Gawęda

2.Anna Maćkowska

3.Michał Nowacki

4.Maria Zabłocka

5.Stefan Łuczak

6.Adam Banaszak

7.Jolanta Kołodziej

 

- Wybory w województwie kujawsko-pomorskim, a w szczególności w tej części zachodniej zdecydują o tym kto wygra w Polsce. My jako Prawo i Sprawiedliwość, aby nasze ugrupowanie, bo jesteśmy przekonani, że przez te 3 lata pokazaliśmy, że chcemy zmieniać Polskę – mówił poseł Bartosz Kownacki - Traktujemy te wybory jako potwierdzenie tego, że Prawo i Sprawiedliwość ma mandat do tego, żeby zmieniać Polskę.

 

Termin rejestracji kandydatów do sejmiku oraz rad gmin i powiatów minie dzisiaj o północy (poniedziałek), stąd też za kilka godzin będzie znana już ostateczna ich lista.

 

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30