Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 22 sierpień 2015
niedziela, 23 sierpień 2015 00:42

Do Gdańska szybciej kosztem Laskowic Pomorskich

W Świeciu radni i mieszkańcy protestują przeciwko planom przewoźnika PKP Intercity, który od grudnia planuje ograniczyć zatrzymywanie się swoich pociągów w Laskowicach Pomorskich. Jeżeli te plany wejdą w życie, to w Laskowicach nie zatrzyma się większość pociągów relacji Poznań – Gdańsk.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich dniach dużo emocji budzą kwestie referendalne. Nie zamierzam jednak wnikać w krajową dyskusję polityków, ale przyjrzeć się zjawisku z obywatelskiego punktu widzenia. Lokalnie w Bydgoszczy obserwujemy spór pomiędzy prezydentem i opozycją o kwestie dróg osiedlowych, aż się prosi, aby większą odpowiedzialność za kierunki rozwoju miasta dać jego mieszkańcom.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 22 sierpień 2015 13:50

Cichy układ kukizowców z ludowcami?

Do 15 września komitety wyborcze mają czas na zarejestrowanie kandydatów, listę musi poprzeć na piśmie też przynajmniej 5 tys. mieszkańców danego okręgu wyborczego. Wymaga to zatem podjęcia pewnego wysiłku w celu pozbierania podpisów. Niekiedy przy okazji tej czynności powstają egzotyczne koalicje. W południowej części województwa taką współpracę nieformalnie podjęli sympatycy Pawła Kukiza i Polskiego Stronnictwa Ludowego, choć oba komitety formalnie ze sobą niezbyt sympatyzują.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 22 sierpień 2015 10:51

W poniedziałek częściowe otwarcie dworca

Trwająca już ponad rok budowa nowego dworca głównego w Bydgoszczy za kilka tygodni dobiegnie końca. Od poniedziałku bilet na pociąg będziemy mogli kupić już jednak w holu nowego dworca.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wrześniu do obiegu trafi książka poświęcona postaci nadwornego kartografa króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Węgra, Franciszka Floriana Czakiego. O finalizacji prac nad tą pozycją książkową informuje autor – Konsul Honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu