Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 sierpień 2015
piątek, 21 sierpień 2015 23:34

Zawisza Bydgoszcz rozgromił Miedź Legnica

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Miedź Legnica 4:1 i usadowali się na pozycji lidera I ligi.

Opublikowano w Sport

Radny województwa, a zarazem lokomotywa wyborcza Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim, Zbigniew Pawłowicz, zaapelował do przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia posła Tomasza Latosa o współdziałanie w dążeniu w zabiegach o utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdaniem Pawłowicza istotne działania można podjąć jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku podjęta ma zostać uchwała w sprawie Obszaru Chronionego Wydm Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej w części wschodniej i zachodniej, czyli obejmujący swoim obszarem tereny położone na zachód i południe od Bydgoszczy, w dużej mierze leżące na terenie gminy Białe Błota. Miejska Pracownia Urbanistyczna w Bydgoszczy ma wiele zastrzeżeń do projektu uchwał.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek przewoźnik Arriva RP prezentował sukces jaki udało się wytworzyć na linii Bydgoszcz – Grudziądz. Dziesięć par pociągów dziennie i trzykrotnie więcej pasażerów – cieszy przewoźnika. Przy tej okazji poruszyliśmy także inne z naszego punktu widzenia ważne tematy jak uruchomienie połączenia z Berlinem oraz rewitalizacja linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Regionalne

Plac Klasztorny w Inowrocławiu stał się obiektem reportażu Elżbiety Jaworowicz w ,,Sprawie dla reportera” (TVP1). Inowrocławscy samorządowcy zachowują się jednak tak, jakby nie zauważali powagi sytuacji i tego jakie nieść to może skutki finansowe dla miasta. Efekty wykorzystywania przez nich środków unijnych stały się nawet przedmiotem zainteresowania posłów do Parlamentu Europejskiego z Niemiec.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 21 sierpień 2015 07:27

Ile zarabiają spółki komunalne?

Jako mieszkańcy Bydgoszczy w pewnym sensie jesteśmy właścicielami spółek komunalnych, niekiedy będących monopolistami, których głównym zadaniem jest wykonywanie usług dla nas – m.in. obsługi wodno-kanalizacyjnej oraz transportu miejskiego. Przedstawiamy wybrane wyniki finansowe za rok 2014.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu