Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 sierpień 2015

Gościem kwietniowej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia był poseł Piotr Król, który chciał wykorzystać swój mandat parlamentarny, aby zwrócić radzie uwagę, iż jest zobowiązana do rozpatrywania skarg na prezydenta miasta. Wystąpienia posła raczej nikt do serca sobie nie wziął, gdyż jak się dowiadujemy, nadal Rada Miejska nie funkcjonuje właściwie.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 18 sierpień 2015 20:14

Zróbcie coś w końcu z tym wojewódzkim BIP

Wprowadzenie dostępnego w internecie Biuletynu Informacji Publicznej było ważnym krokiem w kierunku zwiększenia transparentności funkcjonowania administracji publicznej. Obywatel nie musi bowiem występować z wnioskiem o udostępnienie każdego dokumentu w trybie dostępu do informacji publicznej, gdyż te najważniejsze dostępne powinny być dzięki kilku kliknięciom w internecie. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu czas jakby jednak stał cały czas w miejscu.

Opublikowano w Regionalne

Do drugiego etapu konkursu organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju na modelową rewitalizację miast wybrany został projekt: ,,Bydgoszcz – rzeka możliwości”. Bydgoszcz chciałaby dzięki temu programowi ożywić tereny Śródmieścia oraz Starego Fordonu.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 sierpień 2015 13:57

Co dalej ze stadionem Goplanii? Ratusz milczy

Goplania Inowrocław jest jednym z najstarszych klubów sportowych powstałych na Kujawach (rok założenia 1921). Ostatnie lata do tłustych raczej nie należą, ale cały czas znajduje się grupa pasjonatów, którzy chcą kontynuować tę dość bogatą tradycję sportową Goplanii. Od pewnego czasu środowisko skupione wokół Goplanii żyje w niepewności o przyszłość obiektów sportowych przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 18 sierpień 2015 13:32

Wakacje na działce – czemu nie?

Sezon urlopowy trwa w pełni, dzieląc nas na tych, którzy jeszcze nie skosztowali uroków wakacyjnego wyjazdu oraz tych, dla których urlop jest już przyjemnym wspomnieniem. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, z chęcią wybralibyśmy się gdzieś niedaleko, aby złapać oddech od codzienności i przytłaczających obowiązków… Do miejsca, które będzie stosunkowo blisko i pozwoli nam na relaks w okolicznościach przyrody, w gronie rodziny lub najbliższych znajomych. Celem naszego wypadu może być oczywiście działka – w końcu po co szukać daleko?

Opublikowano w Polecane

Według obserwatora poziom rzeki w Wiśle, w bydgoskim Fordonie, wynosi obecnie 97 centymetrów. Stan poniżej 100 centymetrów utrzymuje się właściwie od soboty.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu