Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 sierpień 2015
poniedziałek, 10 sierpień 2015 21:51

Wysokie temperatury reorganizują nasze życie

W godzinach 10-17 duże przedsiębiorstwa obowiązuje tzw. 20-ty stopień zasilania, czyli są one zobowiązane do ograniczenia odbioru energii. Ten krok związany jest z zagrożeniem bezpieczeństwa dostaw energii, które spowodowane jest wysokimi temperaturami. Niestety upały zdaniem synoptyków mogą potrwać jeszcze nawet ponad 2 tygodnie.

Opublikowano w Regionalne

Działacz z Włocławka Krystian Łuczak zdecydował o wykreśleniu nazwiska Romana Jasiakiewicza z listy zjednoczonej lewicy do Sejmu w okręgu bydgoskim. Liderem listy w tym okręgu ma być bowiem sekretarz generalny SLD z Warszawy Krzysztof Gawkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piłkarskie okienko transferowe potrwa jeszcze kilka tygodni. Do ciekawych transferów może dojść też na stanowiskach kierowniczych jednostek podległych samorządom Inowrocławia i Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław

Wystawa ,,Bydgoszcz Nieznana”, która swoją premierę miała w gmachu Sejmu RP, teraz przez dwa tygodnie będzie dostępna dla torunian na Placu Mariana Rapackiego. Wystawę zainicjowała sobotnia konferencja prasowa posła Łukasz Krupy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu