Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 sierpień 2015

Ponad 200 osób stanęło w milczeniu na bydgoskiej starówce o godzinie 17:00, czyli w słynnej godzinie ,,W”, która 1 sierpnia 1944 oznaczała wybuch Powstania Warszawskiego. Bydgoszczanie spontanicznie stanęli w zadumie, odpalono race, a następnie odśpiewano hymn narodowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 01 sierpień 2015 20:08

Zawisza remisuje w Gdyni

Świetne widowisko stworzyli na inaugurację I ligi piłkarze Arki Gdynia i Zawiszy Bydgoszcz. Nad morzem padł jednak remis 1:1. 

Opublikowano w Sport

Rafał Domeracki dokonał w czwartek niecodziennego wyczynu – przepłynął wpław jezioro Gopło. Zajęło mu prawie dziewięć godzin. 30 km w całości pokonał jednak na własnych siłach.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj mija 71 rocznica wybuchu powstania warszawskiego, które pokazało ogromny charakter patriotyczny Polaków i ich determinację. Jako Polacy jesteśmy dumni z tej naszej historii, warto jednak w takie dni podejmować też głębsze refleksje, czy politycznie była to dobra decyzja? Stało się bowiem tak, że zyskali na tym najbardziej sowieci, którzy wybuch powstania także inspirowali.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 01 sierpień 2015 11:03

Bydgoscy siatkarze tracą głównego sponsora

Bydgoski Dom Aukcyjny Transfer nie będzie już tytularnym sponsorem bydgoskich siatkarzy. 31 lipca skończyła się umowa firmy z klubem. 

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu