Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 grudzień 2015
wtorek, 29 grudzień 2015 00:31

Bydgoszcz na ustach zagranicznych mediów

Nawet jeśli Bydgoszczy nie przyjdzie zaszczyt organizowania w 2016 roku Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata, to dzięki tej imprezie mamy i tak darmową reklamę. IAAF organizatora tej imprezy ogłosi na początku stycznia, ale możemy śmiało określać siebie jako głównych faworytów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 grudzień 2015 22:36

Cały czas bez wicewojewody

Premier Beata Szydło nadal nie powołała zastępcy dla wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Funkcję tę miał objąć lider toruńsko-włocławskiej Solidarności Jacek Żurawski. Z tą nominacją jak ustaliliśmy pojawiły się jednak problemy.

Opublikowano w Regionalne

Odpowiadając na interpelacje radnych Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Ryszard Brejza staje na stanowisku, że skoro Bydgoszcz i Toruń do tej pory nie były zainteresowane udziałem Inowrocławia w metropolii, to miasto to sobie poradzi bez takiej współpracy.

Opublikowano w Inowrocław

Najprawdopodobniej 16 stycznia zostanie uruchomiona linia tramwajowa do Fordonu, jeżeli oczywiście PESA wyprodukuje potrzebny do obsługi linii tabor na czas. Radni PiS uznali, że dwutygodniowe opóźnienie z uruchomieniem inwestycji należy zrekompensować bydgoszczanom, w postaci bezpłatnych przejazdów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 grudzień 2015 14:51

Te ulice mają zostać utwardzone do 2018 roku

Urząd Miasta Bydgoszczy zaproponował wykaz ulic, które miałyby zostać utwardzone w latach 2016-2018. Rocznie na ten cel przeznaczane będzie 17 mln zł. Ostateczna decyzja należeć będzie w środę do Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu